Ilmateenistus andis reedeks tormihoiatuse – tuul puhub kuni 33 m/s! (7)

b474f566090a90e6e3-73116965

Reedel on Eesti ilmateenistuse andmeil oodata saartel ja rannikualadel taas tormi.

Ilmateenistus teatas neljapäeva õhtul oma Facebooki lehel, et reedel võtab tuul taas tuurid üles ning puhub Hiiu- ja Saaremaal kuni 25 m/s, õhtul puhanguti 30 m/s. Läänemere põhjaosas võib tuul olla puhanguti suisa 33 m/s.

“Nois piirkondades on tegemist kõrgeima ehk kolmanda kategooria hoiatusega, mida loetakse eriti ohtlikuks ilmaks!” hoiatas ilmateenistus.

“Tõenäoliselt kaasnevad tormituulega suured kahjustused ning on oht elule ja tervisele. Soovitame tungivalt tormi ajal püsida siseruumides ning pidevalt jälgida edasisi arenguid televisiooni, raadio või interneti vahendusel.”

Samuti tuleb ilmateenistuse andmeil tingimusteta järgida kõiki võimuesindajate poolt antud käske ja soovitusi ning olla valmis erakorralisteks meetmeteks.

Ühtlasi teatas riigi ilmateenistus, et torm jätkub ööl vastu laupäeva lääne ja loode suunalt puhuva tuulega. Veetase võib sellega seoses tõusta õhtul ja öösel läänerannikul kriitiliste näitude lähedale. Kuressaares on kriitiliseks näiduks 150 cm üle keskmise.

Pühapäeval on sügav tsüklon Norra merel, Läänemerele toob tormituule uus osatsüklon, mis areneb eelmise jälgedes Norra edelarannikul ja suundub üle Stockholmi.

Edelatuul tugevneb siis saartel ja rannikul 18-23 m/s, puhanguti kuni 33 m/s. Ka see torm toob rannikule olulise veetaseme tõusu, võimalik, et juba üle kriitiliste näitude. Täpsemat ennustust ses osas on lubatud laupäeva keskpäeval.

 

Print Friendly, PDF & Email