Linnavalitsus lubab tööd olematus asutuses (3)

Kuressaare linnavalitsus lõpetas töösuhte turismispetsialistidega, pakkudes neile samas tööd mittetulundusühingus, mille loomiseks pole volikogu luba veel andnud.

Viimasel volikogu istungil kaotati linnavalitsuse koosseisust turismiga tegelevate töötajate ametikohad. Samal istungil pidi loodama uus MTÜ, kuhu turismiinfokeskuse (TIK) töötajad oleksid tööle saanud. Reformierakond pani aga MTÜ loomisele pidurit, lükates selle teisele lugemisele.

“TIK-i töötajad on teate töösuhte lõpetamisest saanud ja neile on tehtud ettepanek jätkata loodavas MTÜ-s sisuliselt samadel tingimustel, st palga ja töökohustuste osas,” kinnitas Saarte Häälele linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

Seega lubab linn TIK-i töötajatele tööd asutuses, mille loomine ei pruugi volikogu 17. detsembri istungil üldse teoks saada. Küsimusele, kuidas saab lubada töökohta olematus asutuses, mille loomine pole 100% kindel, vastas Maripuu, et linnal on EAS-i ees kohustus tagada turismiinfoteenus. “Seda ka tehakse,” kinnitas ta. “Turismiinfokeskus ei pea olema osa linnavalitsuse struktuurist.”

Maripuu sõnul ei pea praegused TIK-i töötajad uues MTÜ-s töö saamiseks konkurssi läbima. “Konkurss korraldatakse kõigi teiste võimalike ametikohtade osas, kaasa arvatud MTÜ juhatuse liige tegevjuhi ülesannetes,” ütles Kristiina Maripuu ja lisas, et kui volikogu annab loa, tulevad konkursid eeldatavasti jaanuaris, kui uus MTÜ juba töötab.

“Kuni uue juhatuse liikme ametisse asumiseni täidab MTÜ juhatuse liikme kohustusi Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor Veiko Viil ja seetõttu võivad konkursid nihkuda ka jaanuarikuusse,” märkis Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email