Triino Lest: olen ambitsioonikas kultuuritarbija

NÄITLEJAGA: Triino Lest Aste tänavusel naljapäeval koos Henrik Normanniga. MARIO LAUL

NÄITLEJAGA: Triino Lest Aste tänavusel naljapäeval koos Henrik Normanniga.
MARIO LAUL

Kohtumisele Triinoga lähen enesekindlamalt kui teistele persooniloo intervjuudele, sest maja, mille uksest sisse astun, et Triinoga kohtuda, on mulle tuttav juba maast-madalast. Mul on hea meel, et Aste klubi suudab minus ikka veel kodutunnet tekitada ja et baariruumis istuv Triino minus sümpaatiat äratab.

Triino kasutab enda iseloomustamisel teiste inimeste mõtteid. Enamasti kirjeldatakse teda kui väga energilist, rõõmsameelset ja väga positiivse ellusuhtumisega inimest, ütleb ta. “Ma arvan, et selline ma olengi. Üldiselt püüan leida igas hetkes helge momendi, tahaks ikka olla päikselisem pool päevast,” räägib Triino.

Enne kui Triino umbes poolteist aastat tagasi Aste klubisse tööle tuli, oli ta 12 aastat Saaremaa ühisgümnaasiumi huvijuht. Töökoha vahetus on toonud temas esile uusi omadusi. “Ma olen praegu natuke rohkem inimeste inimene, kui ma olin eelmisel töökohal,” arvab ta. Väiksem sihtrühm on tema sõnul kaasa toonud võimaluse olla igale inimesele individuaalselt lähemal. Triinole meeldib inimestesse süveneda ja neisse panustada.

Sõbrad motiveerivad

Triino on väga tegus ja aktiivne. Igapäevarutiin tal oma sõnul elus puudub. Klubi juhataja tööaeg on väga varieeruv – mõnikord saab hakkama vaid viie tunniga päevas, teinekord läheb tarvis 15 tundi. Lisaks klubijuhataja tööle teeb Triino palju vabatahtlikku tööd.

On loomulik, et kogu selle aktiivse elu kõrvalt on vaja end kuidagi ka maandada, motiveerida ja inspireerida – selleks on Triino sõnul maailma parimad sõbrad. “Mul on kohutavalt palju häid sõpru. Ma arvan, et sõbrad on need, kes mind takka sunnivad huvitavaid asju tegema,” kinnitab ta.

Triinol on palju erinevaid sõpru, keda ta oma sõnul proovib muidugi ka omavahel “sünteesida” ja teinekord läheb see täiesti korda ja nad saavad omavahel väga hästi läbi. Sõbrad on õlg, kuhu toetuda. Samas tunnistab Triino, et kui vahel on väga raske, siis läheb ta ikka ema-isa juurde – kodu on ju kõige alus.

Triinol on kindlad tööpõhimõtted – kõik peab olema lihtne, konkreetne, selge. See kehtib kõige, nii kirjatöö kui ka ürituste kohta. “Et asi oleks korrektne ja samas hästi lihtne, ei tohi asju liiga keeruliseks teha, ei iseenda jaoks ega ka inimeste jaoks, kellele ma neid teen,” leiab Triino.

Sage teatrikülastaja

Kõige rohkem südamesse läinud ürituseks peab praegune Aste klubi juhataja Saaremaa ühisgümnaasiumis töötades korraldatud Anna Raudkatsi tantsude võistuesitamist. Triino märgib, et Aste klubis on mastaabid võrreldes endise töökohaga täiesti teised.

“Kevadel korraldatud “Laululind” on küll väike üritus, aga kui tagasiside on nii soe ja südamlik, siis läheb see väike üritus palju rohkem korda kui üks suur üleriigiline või rahvusvaheline tuhandete kaasatud inimestega üritus,” räägib Triino, rõhutades väikese koha plusskülgi.

Koostöö kooli ja lasteaiaga on kultuurijuhi sõnul suurepärane. Tema arust nii väikse koha puhul peabki see kõik nii toimima. “Mida rohkem on inimestel põhjust siia tulla, siis jumala eest… see on vahva!” ütleb Triino.

Aste klubis toimub piisavalt palju üritusi ja toimetab üksjagu huviringe. Terve kuu jooksul on vaid mõni päev, mil majas kedagi pole. Triino oma hobi on aga teatrietenduste, kontsertide ja kino külastamine. “Olen natuke paha näide tüüpilisest saarlasest, ma viin palju kultuuriraha mandrile. Inimene on kokkuhoidlik – kui sa juba lähed tööasjus pikale teele, siis õhtuks tuleb ikka leida mingi kultuuriüritus ka,” naerab Triino. Oma sõnul on ta kõige tarbija – Viru folgist Õllesummerini. “Mulle meeldivad suured rahvaüritused, käin neid vaatamas muidugi ka väikse kriitilise pilguga,” tunnistab ta.

Palusin Aste klubi juhatajal vaadata ka tulevikku. “Ma ei tea, mis mu väljavaated on,” kostab Triino selle peale otse. Lisab siis: “Ma olen väga happy sellega, mis mul on ja mida ma teen. Praegu olen ma rahul ja ei vaata kuskile kaugemale ja kõrgemale.” Triino ei kinnita küll, et ta eluks ajaks siia jääb.

Maailm on avar ja tegusa naisena on Triino igati avatud huvitavatele pakkumistele ega sea endale piiranguid, kui jutt on näiteks välismaal või mand-
ril töötama asumisest.

Vajame vaheldust

Triino soovitab oma kolleegidel aeg-ajalt kabinetist väljas käia. Ta ütleb, et ei tohi lasta end piirata ainult sellega, mis su ümber on. “Sa pead oma inimestega töötama ja oma sihtrühma tundma, aga sa pead aeg-ajalt ka natuke kaugemale vaatama, midagi muud tegema, kuskil korraks ära käima ja tagasi tulema,” räägib Triino. “Mulle tundub, et väga tihti jäädakse mingitesse tõekspidamistesse ja hetkedesse liiga kinni, ühte kindlasse paradigmasse,” lisab ta.

Kohtumine Triinoga oli vahva. Kuigi päeval, mil me kohtusime, oli ilm sombune ja rõske, ei tundunudki see pärast Triinoga kohtumist enam nii masendav. Ta on tõesti see päikselisem pool päevast!

Merike Lipu

 

Print Friendly, PDF & Email