SPORDIVEERUD

Hea spordihuviline!

On rõõm tõdeda, et muutusterohke 2015. aasta oli Orissaarele sportlikus mõttes edukas: meie sportlased said end erinevatel võistlustel – ka rahvusvahelistel – proovile panna, mitmel üritusel olid osalejate rekordarvud, meile spordilaagrisse tulijad jagasid kiidusõnu ja broneeriti laagriaegu ka järgmiseks suveks.

Orissaare Spordi jätkusuutliku spordiarendustöö tulemusena on Orissaare Sport muutunud ühtseks terviklikuks klubisüsteemiks, kus treenivad ja omandavad teadmisi harrastus- ja võistlussportlased, täiskasvanud ja noored.

Orissaare valla spordile lisab suurt väärtust oma spordikool.

Aastal 2015 on spordiharrastajate hulk jätkuvalt kasvamas. Aastalõpu seisuga on spordikooli treeningutes ja ringides kokku 107 õpilast ja igapäevaste täiskasvanud treenijate arv ületab saja harrastaja piiri.. Väikese valla kohta on Orissaarel suur spordialade valik nii võistlussportlastele kui ka harrastajatele. Üha enam leiavad uued asjaarmastajad aega oma tervise eest hoolt kanda, kasutades Orissaare Spordi treeninguid ja teenuseid. Korvpalli ja fitnessialade kõrval on populaarsust kogumas sulgpalliharrastus ja pilates.

Aastal 2015 oli Orissaare koolispordi suurim kordaminek TV 10 Olümpiastardi võistlusel II koht. Jätkuvalt on Orissaare gümnaasium TV 10 Olümpiastardi võistlussarjas kõige edukam kool Eestis. 1.–3. klassi poisid saavutasid üle-eestilisel Dumle rahvastepalli võistlusel I koha ja 4.–5. kl poisid samal võistlusel III koha.

Noortespordis tasub märkimist noorkorvpallurite osalemine rahvusvahelistel korvpalliturniiridel Easter Tournament Soomes ja Salva Basket Cup Tartus. Noorkorvpallurid osalevad U12- ja U14- Eesti meistrivõistlustel. Oleme Orissaare spordihoones korraldanud mitmeid noorte EMV-etappe. Häid tulemusi on näidanud noored maadlejad, kes osalesid edukalt mitmel maadlusvõistlusel: Gustav Vahari memoriaalil saavutas Karli Kaal (– 35 kg ) III koha ja Gregor-Andreas Amelkin (+ 50 kg) III koha

Täiskasvanute spordis tuleb esile tõsta meeste korvpallis saavutatud Saaremaa meistritiitlit.

Karjääri edukaim aasta oli motokrossisõitjal Rogert Roomil. 2015 saavutused: EHKK-sarja hooaja üldvõitja A-võistlusklassis (kõrgeim ehk n-ö profiklass). Soome meistrivõistluste etappide kokkuvõttes MX 1 masinaklassis 15. koht ja EHKK-etappide parimad saavutused eraldi väljatoodult: esikoht Rakvere etapil, teine koht Põlgastes ja kolmas koht Jõgeval. EHKK-sarja hooaja 2015 kokkuvõtval üritusel anti üle võitjakarikas ja premeeriti Rogertit 1000-eurose tšekiga motovarustuse soetamiseks.

10.–12. juulil toimusid Kuressaares 14. Eestimaa suvemängud, kus oli ca 3200 osalejat. Orissaare vald saavutas väiksemate valdade (kuni 2000 elanikku) arvestuses kokkuvõttes 4. koha ja kõikide valdade arvestuses 17. koha.

Supertulemuse tegi orissaarlane Villu Vakra 3. oktoobril toimunud maailma mainekaima täispika triatloni maailmameistrivõistlustel ehk Hawaii Ironman’il, kus ta ajaga 9.35.01 saavutas eestlastest parimana 132. koha!

Toimusid juba traditsiooniks saanud võistlused: Eesti karikavõistlused ja Saaremaa MV lamades surumises, Illiku laiu võrkpalliturniir, Väikese väina avaveeujumine, Orissaare 9. triatlon, Orissaare 6. sügismatk ja sügisjooks, Saare- ja Muhumaa lasteaedade spordipäev, Ida-Saaremaa karikavõistlused koolinoortele.

Uue üritusena toimus sügisene tervisepäev. Plaanis on ka talvise ja kevadise tervisepäeva korraldamine. Laagrilisi on tänavu Orissaares käinud üle 250, kes ühtekokku ööbisid siin ligi tuhat ööd. Turismi spordiga sidumine on hea viis turismimajanduse arengule kaasa aidata.

Orissaare spordirahva ühine jõulupidu toimub 18. detsembril kl 18 Orissaare spordihoones.

Rõõmsat meelt ja ilusat aasta lõppu!

Teie spordijuht Andla Rüütel

 

Print Friendly, PDF & Email