Sõmeral käib külaplatsi uuendamine

UUS: Lõkkeplatsi ehitus külaplatsil. AIME HAAMER

UUS: Lõkkeplatsi ehitus külaplatsil.
AIME HAAMER

Vaikselt ja rahulikult kulgeb inimeste elu meie külas. Viimane uudis, et saime kenad uued liiklusmärgid, millel on 30 km piirang ja külatee nimi. Loodame, et kihutajad ka näevad ja hooldekodu külastajad ei pea enam külla eksima. Ometi siis! Vallale tänu!

Külaplatsi rajamine jätkub. Iga talguga uuemaks ja ilusamaks. Ka meie külas on kaasalööjaid ja vaid kodus kükitajaid.

Traditsiooniks on saanud juba 10-ndat korda pühitsetud Tuulikuaeda kokku tulla neljanda advendi õhtul, et sealt jõulud kodudesse viia. See sünnib sel aastal 20. detsembril kell 17. Teeme külaväljaku küünaldega valgemaks, laulame, loeme jõuluteemalisi luuletusi, krõbistame piparkooke ja üllatused on peidus. Uhke kuuse alt saadakse võimas energialaks.

Loodame, et uue aasta saluut läheb enamasti külaväljakult taevasse. Algusaastatel oli nõnda. Uue aasta õnnitlused sai siis korraga kõigile oma küla inimestele edasi anda. Tahame rõõmsalt üksteisega arvestades ja hoolides maal elamise aina vingemaks muuta. Igaüks võib jumala abiga oma mõistust kasutada ja käed külge panna, kus vaja.

Muretseme Eestimaad ja maailma puudutavate käärimiste pärast, sest kes ei tahaks vabadust.

Kogu suve oli hõivatud võrkpalliplats, ka liivakast ja kiik ei seisnud jõude. Titevankrid keerasid lõkkeplatsile lähemale ja maiustati metsmaasikate, muulukatega, rongapaar tiirutas taeva all, sest nende pesa on kõrge kuuse otsas.

Valla kirjade järgi on külas elanikke 33, aga kui kõik kokku lugesin, sain 50.

Jõulude ootuseks sülega valgust!

Aime Haamer, külavanem

 

Print Friendly, PDF & Email