Regionaaltoetust taotleb viis Saaremaa projekti (1)

KAKS KOHTA JUURDE: Pärsamal võimaldab investeeringutoetus luua 25-kohalises hooldekodus veel kaks hooldekohta. Fotol juhataja Kaire Tiik.  TAMBET ALLIK

KAKS KOHTA JUURDE: Pärsamal võimaldab investeeringutoetus luua 25-kohalises hooldekodus veel kaks hooldekohta. Fotol juhataja Kaire Tiik.
TAMBET ALLIK

Rahandusministeeriumi juurde moodustatud regionaalsete investeeringutoetuste programmi komisjon valis teise vooru viis Saare maakonnast esitatud projekti.

Viiele Saare maakonnast esitatud projektile taotletakse investeeringutoetust 131 860 eurot, millele lisandub omaosalus 32 327 eurot.

Kõige suurema eelarvega on Muhu lasteaia köögiploki rekonstrueerimine, mis maksab 45 315 eurot, toetuse osa on selles 32 000 ja Muhu valla omaosalus 13 315 eurot.

Muhu lasteaia direktor Reet Hobustkoppel ütles, et kui praegu söövad lasteaialapsed rühmaruumis, siis remondi tulemusel saab lasteaed söögisaali. Kuna pärast Liiva uue sotsiaalkeskuse avamist tuuakse toit lasteaeda sotsiaalkeskuse köögist, saab lasteaia oma köögiruumist söögituba.

Direktori sõnul jääb pärast söögisaali valmimist õpetaja abidel rohkem aega vahetult lastega tegeleda ning samuti võimaldab söögisaal paremini lauakombeid õpetada.

39 036 eurot läheb maksab Triigi laululava ehitamine, millest toetus katab 32 000 eurot ja taotluse esitaja MTÜ Triigi Filharmoonia 7036 eurot. Laululava projekti veavad Põhja-Saaremaal suvitavad noored, kes pidasid juba läinud suvel Triigi sadamas baari ja korraldasid mitmesuguseid üritusi. Laululava loob eelduse teha Triigi kontserdipaigana veelgi tuntumaks.

MTÜ Ruhnu Kultuuriait soovib Ruhnu ajaloolise merepäästejaama võtta kasutusele kultuurikeskusena. Projekti eelarve on 35 988 eurot, sellest omaosalus 5398 eurot. Ruhnu Kultuuriaida juhatuse liige Triinu Lamp ütles, et plaanis on luua kultuuriürituste korraldamise paik, kus saavad üles astuda nii muusikud kui ka näitetrupid. Hoones luuakse võimalused ka lauatennise ja piljardi mängimiseks, samuti käsitöötraditsioonide hoidmisega seotud tegevuseks. Näiteks kangastelgede jaoks jääb olemasolev rahvamaja kitsaks.

Leisi vald küsib Pärsama hooldekodusse lisahoolduskohtade loomiseks ja hoone tehniliste ruumide rekonstrueerimiseks toetust 25 026 eurot, lisades omalt poolt 4416 eurot.

Pärsama hooldekodu juhataja Kaire Tiik ütles, et lisaks valla omavahenaditest sel aastal rajatud neljale hooldekohale võimaldab investeeringutoetus luua 25-kohalisse hooldekodusse täiendavalt veel kaks kohta.

Hooldekodu saab lisakohad samas majas asuva Pärsama lasteaia majandusploki ruumide arvelt. Projekti raames vahetatakse välja ventilatsioonisüsteem.

Sarnaselt Kuressaare linnaga plaanib SA Orissaare Spordihoone panna püsti treeningpunkti, mille maksumus on 14 405 eurot (omaosalus 1160 eurot). Metallist kokku pandud erinevate kangide, redelite ja käepidemete süsteem lubab sooritada suurel hulgal erinevaid jõu- ja venitusharjutusi.

Orissaare spordihoone juhataja Andla Rüütel ütles, et spordihoone taha paigaldatav treeningpunkt on tasuta ja võimaldab treenida mitmekülgselt ka siis, kui spordihoone on suletud.

 

Print Friendly, PDF & Email