Liisa Saaremäel sai Panso preemia (1)

MITMES ROLLIS: Liisa Saaremäel mängis “Ekke Mooris” mitut osa, ka peaosalise ema Neenut. IRINA MÄGI

MITMES ROLLIS: Liisa Saaremäel mängis “Ekke Mooris”
mitut osa, ka peaosalise ema Neenut.
IRINA MÄGI

Kuressaare tüdrukule, Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) lavakunstikooli 27. lennu üliõpilasele Liisa Saaremäelile anti esmaspäeval üle Voldemar Panso nimeline preemia.

Laureaat kuulutati välja Kanuti gildi saalis pärast EMTA lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastuse “Ekke Moor” etendust.

EMTA lavakunstikooli, Kuressaare linnateatri ja VAT teatri koostöös sündinud ja Aare Toikka lavastatud “Ekke Moor” oli tänavune Kuressaare linnateatri suvetükk. Preemia andis Liisa Saaremäelile üle Eesti teatriliidu esimees Ain Lutsepp.

Liisa Saaremäel mängib lisaks “Ekke Moorile” veel teises 27. lennu bakalaureuselavastuses “Veider orkester”. Varem on ta üles astunud Shakespeare’i “Tormis”, Saša Pepeljajevi “Idioot FM-is” ja üliõpilaste omaloomingulises püstijalakomöödias “Puhkamisest väsinud”.

27. lennu diplomilavastus “Uhkus ja eelarve” jõuab lavale jaanuaris Endla teatris.

Preemiat antakse välja 1978. aastast lavastaja, näitleja, koolijuhataja, õpetaja ja kirjamehe Voldemar Panso sünniaastapäeval, 30. novembril. See on mõeldud andekate lavaüliõpilaste esiletõstmiseks.

Preemiat rahastab Eesti Kultuurkapital. Ka 2013. aastal pälvis Panso preemia saarlane – Jörgen Liik, kes on 2014. aastast teatri NO99 näitleja.

Print Friendly, PDF & Email