Uus nädal ähvardab tormiga

Foto: Kalmer Saar

Foto: Kalmer Saar

Uue nädala alguses on Eestis oodata tormi, mis erinevate prognooside kohaselt võib lisaks 30 meetrini sekundis ulatuvatele tuuleiilidele kergitada ka merevee kriitilisele tasemele.

Kuigi tugev tuul on meid kimbutanud juba eilsest saati muutub ilm riigi ilmateenistuse sünoptiku Merike Merilaini eilse prognoosi järgi iseäranis kurjaks esmaspäeva varahommikust. Tsüklon jätkab siis süvenemist ja edelatuul paisub Läänemere põhjaosas ja lääneranniku lahtedes tugevaks tormiks.

Tuule keskmine kiirus küündib tõenäoliselt 21–25 m/s, tuuleiilid ulatuvad aga 30 m/s ja üle selle.

Päeva edenedes läheb tormiseks ka Soome lahel, siis, kui tsükloni kese suundub Soome keskalade kohale. Kui prognoos paika peab, võib karta ka meretaseme tõusu nii Pärnus kui Haapsalus ja ka Soome lahel.

Ka Tarmo Kõuts Tallinna tehnikaülikooli meresüsteemide instituudist ütles Pärnu Postimehele, et esmaspäeval võib tuul 2005. a jaanuaritormi mõõtmed võtta ja merevee tase ohtlikult kõrgele tõusta, kuid täpseid mudeleid tehakse 48 tundi ette.

Saare maavanem Kaido Kaasik märkis maakonna kriisikomisjoni tegevust kommenteerides, et valmisolek on olemas. “Jälgime ilmaprognoose ja tegutsema vastavalt hoiatustele,” ütles ta.

Kuna ilmaprognooside kohaselt on oodata nii nädalavahetuseks kui ka uue nädala alguseks tormini tõusvat tuult, võib see häirida parvlaevaliiklust nii Saaremaa ja Hiiumaa vahelisel liinil kui ka suursaarte ja mandri vahelistel liinidel.

Väinamere Liinid soovitab reisijatel enne sadamasse sõitmist kindlasti vaadata operatiiv­infot veebilehelt www.tuulelaevad.ee või nutirakendusest Tuulelaevad, kuhu on koondatud kõige värskem info otse sadamakassadest nii parvlaevagraafikute kui ka väljumiste osas.

Print Friendly, PDF & Email