STÜ Kihelkonna kauplus sai säravamaks ja sisukamaks (11)

 TÖÖ ON TÄIES HOOS: Tuliuusi müügiriiuleid täidavad värske kaubaga (vasakult) Helme Laidma, väike abiline Noora Lee Laarman, Urve Teär, Maria Rääk, kaupluse juhataja Mare Koppel ja Raja Gumanenko. IRINA MÄGI


TÖÖ ON TÄIES HOOS: Tuliuusi müügiriiuleid täidavad värske kaubaga (vasakult) Helme Laidma, väike abiline Noora Lee Laarman, Urve Teär, Maria Rääk, kaupluse juhataja Mare Koppel ja Raja Gumanenko.
IRINA MÄGI

Täna avatakse pärast põhjalikku remonti taas Saaremaa tarbijate ühistu Kihelkonna A ja O kauplus.

 

Eile päeval, kui Saarte Hääl poerahval Kihelkonnal külas käis, oli kaupade väljapanek ja poe üldilmele viimase lihvi andmine veel käsil.

Kohalikule rahvale olid Kuressaarest abiks tulnud Aivar Vasur, Hela Aun ja Mehis Väin, lisaks laskis oma nõudliku pilgu üle tehtud töö joosta Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees Peeter Kilumets.

17. oktoobrist suletud kauplus on kuue nädala jooksul saanud päris uue ilme. Renoveeritud on laoruumid, töötajate olmeruumid ja müügisaal.

Kaupade väljapanekuks sai kauplus täiesti uue sisustuse, suuremad müügiriiulid peaksid olema tarbija jaoks mugavamad ja käepärasemad.

Piimatoodete tarbeks sai pood uue jahutuskambri, täielikult vahetati välja maja elektrisüsteem. Viimane on elektriküttel oleva kaupluse jaoks väga oluline, samuti kasutab pood jahutus- ja sügavkülmasüsteeme, mille jääksoojus suunatakse hoone kütmiseks müügisaali ja laoruumidesse.

Seni poe eesruumis olnud taaraautomaat on viidud eraldi sissepääsuga kaupluse külje peale, kuhu pääseb mugavalt ligi ka autoga.

Peeter Kilumets nentis, et uuenenud pood pakub jätkuvalt A ja O kaupluste sortimenti, suvehooajal ehk pisut rikkalikumat. Täna võivad esimesi ostjaid Kihelkonnal ees oodata üllatused, aga soodsaid oste teha on seal võimalik kogu aeg, sest nagu Kilumets märkis, käivad kampaaniad ühistu poodides pidevalt.

“Niinimetatud vallakeskuste poed on nüüd kõik tehtud, see oli viimane. Mõned väiksemad poed, nagu Eikla, Kõrkvere, on veel jäänud,” rääkis Kilumets.

Sel aastal on tarbijate ühistu lisaks Kihelkonna poele uuendanud veel Kaubaaida ja Tagavere poe ning rekonstrueeritud on ka Kuressaare Tooma poe ümbrus ja parkimisalad.

Print Friendly, PDF & Email