Politsei tänas Saare maakonda turvalisemaks muutnud inimesi

ÜHISPILT: Taavi Alliku, Raivo Kuris, Meelis Tamm, Jaanika Roosman, Kairi Roosipuu, Kairi Käsk, Ursula Rahnik, Carolina London, Rainer Antsaar ja Triin Arva. IRINA MÄGI

ÜHISPILT: Taavi Alliku, Raivo Kuris, Meelis Tamm, Jaanika Roosman, Kairi Roosipuu, Kairi Käsk, Ursula Rahnik, Carolina London, Rainer Antsaar ja Triin Arva.
IRINA MÄGI

Kodanikupäeva puhul anti Kuressaare politseijaoskonnas üle prefekti tänukiri üheteistkümnele kodanikule, kes on oma tegevusega aidanud muuta Saaremaad veidi turvalisemaks.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar tõdes oma kõnes, et endiselt domineerib hoiak, nagu oleks turvalisuse tagamine vaid politsei ülesanne.

“Politsei võib varustust nüüdisajastada ja valmisolekut suurendada, kuid usume, et turvalisusse peame panustama kõik, kogu ühiskond,” märkis ta ja lisas, et õnneks on hoiakud siiski tasapisi, kuid kindlalt hakanud muutuma, millest annavad tunnistust ka inimesed, kellele tänukiri üle anti. Antsaar avaldas ka lootust, et tänuüritus muutub traditsiooniks.

Tänu avaldati Carolina Londonile, kelle kaudu sai politsei teada isikust, kes sattus internetikelmuse ohvriks. Taavi Alliku hoidis oma tegevusega aga ära kuueaastase poisi allahüppamise kortermaja neljanda korruse aknast. Lisaks võttis ta oktoobrikuus auto peale õhukestes riietes ringiseikleva lapse, keda proovis seejärel lapse koju viia. Kuna uks oli lukus, teavitas ta politseid. Saarte Hääl kirjutas Taavi Allikust teisipäeval, sest ka justiitsministeerium pidas tema tegu märkimisväärseks ja andis talle tänukirja.

Triin Arva oli politseile abiks kadunud vanema naise otsingutel. Ursula Rahnik ja Kairi Käsk on mitu aastat järjest taganud Kuressaare gümnaasiumi juures kooliaasta algul, et kõik õpilased ikka tervelt kooli jõuaksid. Maarja Sepp ja Andrus Reigo aitasid ära hoida võimaliku tõsise liiklusõnnetuse, pidades kinni kahtlaseid manöövreid tegeva sõiduki, mille roolis oli purjus juht.

Kairi Roosipuu edastas politseile info abivajavatest lastest, kellega on praeguseks tegelenud nii politsei kui ka linnavalitsuse sotsiaalosakond. Raivo Kuris andis politseile teada abivajavast naisest. Tänu kiirele ja täpsele infole suudeti ära hoida naise enesetapp.

Meelis Tamme ja Jaanika Roosmani abiga on politsei tabanud kaks jalgrattavarast. Omanikud said rattad tagasi ja vargaid karistada.

Print Friendly, PDF & Email