Reformierakond pani turismireformile pidurit (9)

Kuressaare linnavolikogu eilsel istungil arutusel olnud uue turismiala mittetulundusühingu Visit Saaremaa loomine lükkus vähemalt detsembrikuusse, kuna Reformierakonna fraktsiooni ettepanekul suunati vastava otsuse eelnõu teisele lugemisele.

Reformierakonna fraktsiooni juht Jaanus Tamkivi heitis linnavalitsusele ette eelnõu materjalidega venitamist, näiteks jõudis loodava MTÜ asutamisleping volinike ette tema sõnul alles vahetult enne eilset istungit. Samuti on Tamkivi sõnul kummaline, et asutajaid on vaid kaks – lisaks linnale veel Pihtla vald.

“Küllap neid liituda soovijaid on teisigi. Et kogu see asutamine näeks soliidsem välja, võiks neid rohkem olla nii omavalitsuste kui ka ettevõtjate ringist,” märkis ta.

Eelnõu tutvustanud linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas selgitas, et MTÜ näol pole tegu konserviga, mis on lõpuni valmis ja mille sisu ei ole võimalik muuta. Tema kinnitusel on uue mittetulundusühinguga liitumas kõik omavalitsused ja kindlat huvi on ilmutanud mitukümmend ettevõtjat.

Kikkase selgitused reformierakondlasi siiski ei veennud ja Tamkivi edastas volikogu esimehele fraktsiooni soovi saata eelnõu teisele lugemisele. Selle käiguga kaasnenud pisukese segaduse ja seadusepügalate uurimise järel selgus, et ettepanekut hääletama ei pea, mistõttu turismiühenduse asutamise otsustamine lükkus automaatselt järgmisele volikogu istungile ehk detsembrisse.

Päris toppama uue turismiorganisatsiooni loomine eile siiski ei jäänud, sest samaaegselt koos istunud Pihtla vallavolikogu kiitis MTÜ Visit Saaremaa asutamisel osalemise otsuse heaks. Pihtla vallavanem Jüri Saar ütles Saarte Häälele, et küsimusi volinikel küll oli, sealhulgas märgiti, et uue organisatsiooni loomisel võiks arvestada valdade ühinemise protsessi, kuid lõpuks võeti otsus siiski vastu.


Volikogu seadustas uue struktuuri

Kuressaare linnavalitsuse uue struktuuri kinnitamine tekitas küll vaidlusi, kuid vormus tosina poolthäälega siiski otsuseks linnavalitsuse esitatud kujul. Otsuse järgi koondatakse Kuressaare turismiinfokeskuse turismi peaspetsialisti ja kahe turismispetsialisti teenistuskohad ning arendusosakonna arendusnõuniku teenistuskoht viiakse linnapea otsealluvusse. Likvideeritakse arendusosakond ja moodustatakse abilinnapea Mart Mäekeri haldusalas majandusosakond, mille juhtimiseks luuakse majandusnõuniku teenistuskoht. Majandusosakonna koosseisu viiakse ehitus-ja planeerimisosakonnast linnavara nõuniku, heakorra- ja haljastusspetsialisti ning sadamakapteni teenistuskoht. Lisaks viiakse samast osakonnast abilinnapea Mart Mäekeri otsealluvusse maanõuniku, järelevalve ja kriisireguleerimise spetsialisti, keskkonnaspetsialisti ja arendusosakonnast peaspetsialisti teenistuskoht ning koondatakse vanemmaakorraldaja ja spetsialisti teenistuskoht.

Print Friendly, PDF & Email