ÜLESKUTSE: Saaremaa omavalitsuste liit kutsub uurimistööde konkursile (2)

Saaremaa uurimistööde aastakonkursi eesmärk on väärtustada uurimis-, teadus- ja arendustegevust maakonnas. Konkurss püüab stimuleerida inimeste aktiivsust ja tahet uurimistööd läbi viia.

Aastakonkurss on sõbralik võistlus uurimuslike (bioloogia, keemia, füüsika, matemaatika, sotsiaalne uurimus jm), ülevaatlike (ajalugu, kirjandus, kodu-uurimus jm) ja otsest praktilist väljundit omavate tööde vahel. Tasub kindlasti tähele panna, et konkursil osaleja seotus Saare maakonnaga on vajalik kas õppimise, elamise või teema kaudu.

Konkursile võetakse vastu töid, mis on valminud 2014. ja 2015. aastal. Ei oma tähtsust, kas see on ülikooli lõputöö, õpilase esimene katsetus selles vallas või kellegi aastatepikkune nokitsemine – igal juhul tasub proovida.

Saaremaa uurimistööde aastakonkurss toimub esmakordselt. Varem on Saaremaa omavalitsuste liit (SOL) ja maakonna omavalitsused andnud tublimatele maakonna õppuritele, kes ülikoolis käivad, stipendiume, ent sel kujul enam ei jätkata. Täname kõiki, kes on selles protsessis alates aastast 1997 osalenud.

Stipendiumide ajast on säilinud Saare maakonnas tunnustatud inimeste nimed, mis on nüüdsest määratud auhindadele ehk tegu on nimeliste auhindadega. Uurimistööde aastakonkursi nimelised auhinnad on järgmised:

  • Oskar Kallase nimeline auhind humanitaarteaduste valdkonnas
  • Johann von Luce nimeline auhind biomeditsiini, terviseuuringute ja keskkonnateaduste valdkonnas
  • Johannes Hindi nimeline auhind reaal- ja tehnikateaduste valdkonnas
  • Timotheus Grünthali nimeline auhind sotsiaalteaduste valdkonnas.

Nimelise auhinna saab iga valdkonna parim töö ning sel aastal on kõigi auhindade suuruseks à 500 eurot.

Tööde esitamise tähtaeg:13.detsember 2015.

Lisainfo: www.saaresol.ee ja SOL-i büroo tel 45 20 560.

Veiko Viil, SOL-i büroo direktor

Print Friendly, PDF & Email