Ruhnu tahab elektrituulikute mahavõtmist (3)

 

Ruhnu vald leiab, et Eesti Energiale kuuluvad mittetöötavad tuulegeneraatorid risustavad saare visuaalset keskkonda, mistõttu tuleks need demonteerida.

Et Ruhnu saarele paigaldatud kahte tuulegeneraatorit ei kasutata juba pikemat aega ning puudub ka realistlik tegevuskava nende töölerakendamiseks ja kohaliku diiselelektrijaamaga ühendamiseks, siis palume need võimalikult kiiresti demonteerida, märgib Ruhnu vallavanem Jaan Urvet esmaspäeval Eesti Energiale saadetud kirjas.

Vallavanem Urvet ütles Saarte Häälele, et samal ajal, kui Eesti Energia tuulikud seisavad kasutuseta, on kohalik kogukond käivitanud omaalgatuslikult projekti taastuv-
energia kasutamiseks Ruhnul. Seda eesmärki silmas pidades korraldasid Eesti Tuuleenergia Klaster ja Eesti Arengufond juunis Ruhnu saarel ka väiketuuliku iseehitamise töötoa.

2007. aastal ehitas Eesti Energia Ruhnule kaks tuulikut, mis kannavad nime Pille ja Malle, mille 150 kW tootmisvõimsusest piisaks sobiva tuule korral saare elektrivajaduse katmiseks. Kuigi asjatundjate sõnul seisavad generaatorid vigade tõttu, mis oleksid päris hõlpsasti parandatavad, need seadmed paraku ei tööta.

Print Friendly, PDF & Email