KG muusikaklasse tutvustav video sai üleriigilisel konkursil 3. koha (1)

Eesti muusika- ja teatriakadeemias peetud Eesti muusikaõpetajate liidu 25. sünnipäeval kuulutati välja üleriigilise konkursi “Muusikaklass 2015” parimad.

Konkursi eesmärk oli välja selgitada ja tunnustada koole, kus on loodud parimad tingimused riikliku õppekava järgimiseks. Osalemiseks tuli edastada osalemisvorm ning kooli pilliparki ja tehnilisi vahendeid tutvustav 5–10 minuti pikkune video.

Žürii hinnangul oli Kuressaare gümnaasiumi video väga hästi teostatud, kiideti professionaalset kaameratööd, eraldi märgiti ära taustamuusikana kõlanud südamlikku kooli laulu. Esiletõstmist väärisid videos väga hästi ja otstarbekalt sisustatud muusikakabinetid, laulmise vaheldumine pillimänguga, erinevad tegevused (nt laulumängud liikumisega) ja õpetajate endi valmistatud rahvapillid.

Konkursil osales üheksa kooli, esimese koha saavutas Gustav Adolfi gümnaasium ja teise koha Puiga põhikool.

KG videokatked filmis ja ka  monteeris Arvi Tanila. Veel osalesid video koostamisel Helle Rand, Mai Rand ja Pilvi Karu ning nende õpilased. Täname südamest kõiki, kelle abi ja toetusega on KG muusikaklasside õpikeskkond just selline, nagu see täna on.

Laine Lehto

Print Friendly, PDF & Email