Sünnipäevapidu jäi vähese huvi tõttu ära (5)

Üldiselt populaarne Lümanda kultuurimaja sünnipäevapidu jäi tänavu ära, kuna koha peole oli neljapäeva lõunaks broneerinud vaid kaheksa inimest.

Lümanda kultuurimaja direktor Ulvi Põld ütles Saarte Häälele, et möödunud aastatel on eelmüügist nädala keskpaigaks ostetud tavaliselt 60–70 piletit. Tänavu ei ostetud eelmüügist ühtegi piletit ja vaid kaheksa inimest oli endale koha broneerinud. Seetõttu võeti vastu raske otsus eile õhtul toimuma pidanud pidu ära jätta.

Põld selgitas, et praktika on näidanud, et suurem osa soetab pileti eelmüügist. Seetõttu polnud alust arvata, et reede õhtul kultuurimajja üle kahe- või kolmekümne peolise oleks tulnud. Seda on liiga vähe, kui peo eelarve on 700 eurot, tõdes Põld.

“Enamik ostab pileti enne ära, aga on ka viimasel päeval tulijaid. Eelmisel aastal oli meil siin sadakond inimest saalis,” märkis direktor. Ta lisas, et hea tahtmise korral mahuks saali, nii et tantsuruumi ka jääks, umbes 150 peolist.

Huvi vähesusel võis Põllu arvates olla mitmeid põhjuseid. Näiteks lepiti juba aasta algul Lümanda kandi noorrahvaga kokku, et kultuurimajas toimub vana aasta õhtu ärasaatmise ja uue vastuvõtmise pidu. “See reklaam on vähemalt oma inimeste seas levinud ja bänd on tellitud,” lisas Põld. Samuti võib põhjuseks olla, et paljud Lümanda kandi inimesed käivad tööl välismaal, leidis Põld.

“Võib-olla mõjutas ka see, et sel aastal sai mõeldud pakkuda oma inimestele pidu selles võtmes, et esinejad kutsume väljastpoolt. Vaatame, mis teised teevad,” lisas Ulvi Põld. Ta selgitas, et ümmargustel tähtpäevadel palutakse ka kõigil oma maja kollektiividel mõne numbriga üles astuda. “Kindlasti tuleb aasta pärast, kui maja saab kolmekümneaastaseks, rahvarohke pidu,” lausus ta.

Pääse peole, kus pidid esinema Nasva noorte tantsutrupp Frenzy, Ain Kivilo bänd ja üllatuskülaline, maksis 10 eurot. Kultuurimaja direktor märkis, et sama palju maksis pilet ka möödunud aastal. Lisaks on Lümanda kultuurimaja sünnipäevapidudel kombeks, et eelmüügist ostetud piletite vahel toimub loosimine ja kohvi pakub võõrustaja.

 

Print Friendly, PDF & Email