Lääne-Saare vald kaalub varjupaigateenuse hanget (1)

merike_lipu_raul_vinni_001

Lääne-Saare vallavolikogu volitas vallavalitsust vajadusel kuulutama välja hanget hüljatud loomadele kolme aasta jooksul varjupaigateenuse ostmiseks.

Valla infotöötaja Merike Lipu (fotol) sõnul on Lääne-Saare valla järelevalvespetsialisti Katrin Hämelaineni seisukoht, et esmalt uuritakse, kas mõni kohalik omavalitsus sooviks Lääne-Saare vallaga selles asjas ühineda. “Seejärel peab kaardistama, mis oleks teenuse täpne sisu, ja alles siis saaks teada, mis see üldse maksma võiks minna,” rääkis Lipu. “Enne hanke väljakuulutamist tuleb teha põhjalik turu-uuring. Seega konkreetsetest ega ka hinnangulistest summadest praegu veel rääkida ei saa.”

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlik Elina Roos ütles, et Lääne-Saare vallaga neil seni lepingut pole. “Tegutseme vastavalt juhtumitele – kui vald on kinnituse andnud, et nad konkreetse looma eest maksavad, ja meil on looma kuhugi paigutada, siis võtame ta turvakodusse,” selgitas Roos. “Praegu on meie juures 22 kassi, kes on toodud Lääne-Saare vallast. Neist osa juba 2013. aastal,” täpsustas ta.

Print Friendly, PDF & Email