Laheküla bussiliiklus paraneb uuest aastast (täiendatud)

Eilsel nõupidamisel Saare maavalitsuses leppisid bussifirma Atko, Lääne-Saare valla ja maavalitsuse esindajad kokku linnaliini nr 2 muudatustes, mis peaks uuest aastast parandama Laheküla elanike bussiühendust Kuressaarega.

Liini talvisesse graafikusse otsustati lisada kell 6.45 läbisõit Aia ja Koja peatusest ning tuua väljumine kell 16.40 tunni võrra varasemaks. Graafikumuudatused hakkavad kehtima pärast talvise koolivaheaja lõppu ehk 10. jaanuarist.

Samuti lepiti kokku teha taotlus peatuste ehitamiseks riigimaanteele nr 76. Maavalitsuse transpordinõunik Karl Tiitson selgitas Saarte Häälele, et bussi ei ole mõtet Lahe teelt enne läbi sõitma panna, kui on rajatud peatused. Nende ehitamise otsustamine on aga maanteeameti pädevuses.

Arutusel oli ka bussi liikumine mööda Laheküla teed, kuid valla esindajate seisukoht oli, et see ei ole võimalik. Tee on kitsas ning juba praegu teevad maaomanikud etteheiteid, kui teelt lükatavat lund nende maa peale satub. Samuti ei ole mõne maaomaniku vastuseisu tõttu võimalik suunata bussiliiklust teistele Laheküla läbivatele teedele, näiteks Ehitajate teele.

TÄIENDUS 21.11.2015:

Lääne-Saare vallavalitsuse teatel oli arutlusel ka bussi liikumine mööda Laheküla teed, kuid valla esindajate seisukoht oli, et see ei ole võimalik. Antud tee on ehitatud aianduskooperatiive teenindavaks siseteeks ja on kitsas bussiliikluse korraldamiseks, eriti talvetingimustes. Laheküla tee teemaa laiuseks on ligi 800-meetrisel lõigul vaid nelimeetrit, millest katte laiuseks on 3,5 m. Kehtivate normide järgi ei saa sellisele teele planeerida ohutut kahesuunalist liiklust.

Print Friendly, PDF & Email