JUHTKIRI: Mida toob uus aasta?

Neil, kes haigekassa plaanitavate muudatuste tõttu muretsesid, kas Kuressaare haigla psühhiaatria- ja taastusraviosakond ikka jätkavad tuleval aastal tööd, on nüüd ilmselt põhjust kergendust tunda. Osakonnad jäävad alles. Tõsi, spetsiifilise taastusravi saamiseks peavad Saare maakonnas elavad inimesed mandrile sõitma. Muidugi on see üksjagu tülikam ja kulukam, aga mis parata. On ennegi mandril tohtrite juures ja haiglaravil käidud ja käiakse ka tulevikus.

Hea uudis on, et kavandatavad muudatused Kuressaare haiglas koondamisi kaasa ei too. Arstiabi kättesaadavus võib aga isegi pisut paraneda, kui siinsetele tohtritele saabuvad appi pealinna arstid.

Soovida jätab aga just haigekassa suhtlus avalikkusega. Teadmatus, mis saab arstiabist juba vähem kui kuu aja pärast algaval uuel aastal, tekitab muret ja segadust. Ent haigekassa ei ole sisulisi vastuseid Kuressaare haigla tulevikku puudutavatele küsimustele viimaste nädalate jooksul anda suutnud. Kolmapäevast koostöö-teemalist kohtumist kommenteeris haigekassa esindaja aga nii: “Haigekassa ja Kuressaare haigla vahelised lepinguläbirääkimised ei ole veel lõppenud, seega on muutustest veel vara rääkida.”

Print Friendly, PDF & Email