“Nurjatu saar” tõotab tulla vägev

Rein Rannapi märuliooperi “Nurjatu saar” esiettekanne Saaremaa ooperipäevadel lükkus aasta võrra edasi, kuna uue ooperi taga olevad ideed osutusid liialt lennukaks.

Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav ütles, et ooperi edasilükkumise peamine põhjus on, et pidevalt arenevad loomingulised ideed jooksid tehnilistel võimalustel eest ära. “Ei tahaks nendest ideedest loobuda, kuid samas oleme seotud eelarveliste vahendite, pikka aega ette planeeritud tehniliste lahenduste ja ka piirangutega,” lisas ta. Aav tõdes, et ühel hetkel tekkis arusaam, et 2016. aasta suvel ei suudetaks Rannapi ooperit nii ägedalt publiku ette tuua, kui see kunstilisel meeskonnal ja korraldajatel praeguseks vaimusilmas olemas on.

“Siin on siis ka üsna ilmne vihje, et sellest ooperist tuleb üks võimas vaatemäng,” toonitas Aav. Lähemalt ta Rannapi ooperit puudutavatest ideedest praegu siiski ei rääkinud.

Pileteid oli Aava sõnul ette ostetud paarisaja ringis. Nendega, kes soetasid pileti interneti teel, saab Eesti Kontsert ise ühendust võtta, ülejäänuid teavitatakse meedia vahendusel. Välja pakutakse kolm varianti: piletiraha tagasi, pääsmed Wrocłavi teatri etendustele sel suvel või siis jäävad piletid ootama 2017. aasta “Nurjatu saare” etendusi.

Lauri Aav lisas, et Eesti Kontsert vabandab kõigi pileti ostnute ees, kelle plaanid uudis ühel või teisel moel sassi ajas.

Print Friendly, PDF & Email