Muuseum saab Kunstitalli

Muhu vald ostab soomlasest omanikult Koguva külas asuva Kunstitalli, et laiendada Muhu muuseumi ekspositsioonipinda ja avada Kunstitalli eesruumis muuseumipood.

Eile otsustas Muhu vallavolikogu osta soomlaselt Maila Pirkko Tellervo Silvennoinenilt 26 500 euro eest Koguvas asuva Kunstitalli kinnistu koos sellel asuva hoone ja inventariga.

Muhu muuseumi juhataja Meelis Mereäär ütles, et esimese näitusena muuseumi uutes ruumides pannakse üles väljapanek aastakümnete jooksul muuseumi fondidesse kogunenud kujutavast kunstist. Muhu muuseumi kunstikogus on üle 300 taiese, millest sadakond on maalid ja graafilised lehed (ka kaks skulptuuri) ning ülejäänud 200 eksliibrised. Tuntumatest autoritest on esindatud Richard Sagrits ja muhulane Arseni Mölder, samuti kujur Juta Eskel.

Muhu muuseumi teadur Eda Maripuu ütles, et Kunstitall võimaldab välja panna asju, mis nõuavad enda ümber natukene rohkem ruumi. “Praegused ruumid on väga väiksed ja intiimsed,” lausus teadur, kelle sõnul saab uusi ruume kasutada ka konverentside ja muude ürituste läbiviimiseks.

Huvi Koguva Kunstitallis näituste ülespaneku vastu on üles näidanud ka Muhuga seotud kunstnikud. Plaanis on avada ka muuseumipood suveniiride, kunstiesemete ja kirjandusega kauplemiseks.

Muhu vallavolikogu esimees Ain Saaremäel ütles, et Kunstitalli ostmiseks vald laenu ei võta. Raha tuleb valla reservfondist ja osaliselt ka järgmise aasta investeeringute kava vahenditest.

Print Friendly, PDF & Email