Linn kutsub kolemajaomanikud vestlusele (4)

Kuressaare üks kolemajadest asub aadressil Lasteaia 8

Kuressaare üks kolemajadest asub aadressil Lasteaia 8

Kuressaare linnavolikogu rahandus- ja majanduskomisjoni esmaspäeval toimunud koosolekul andis abilinnapea Mart Mäeker ülevaate nn kolemajade olukorrast Kuressaare linnas. Komisjoni soovitus oli majade omanikud ükshaaval vestlusele kutsuda.

Eelmise kuu viimasel päeval läbi viidud linnavalitsuse, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühisreidil tuvastati, et linna kolemajade TOP 10 püsib muutumatuna.

Abilinnapea sõnul kuulub esikoht endiselt piirivalve kunagise õppekeskuse hoonele Kaare tn 3. Kuigi eraomandis oleva hoone aknad ja uksed olid seekord korralikult suletud, on krunt heakorrastamata.

Teisele kohale platseerub lähedal asuv kinnistu Arhiivi 18/20, kuhu oli tekkinud prügihunnik. “Prügi tooja oli ka oma rekvisiidid maha jätnud. Võtsime temaga ühendust ja ta koristas sodi ära,” rääkis Mäeker. Krundiomanikul soovitati aed korda teha, et takistada ligipääsu krundile.

Kolmandal kohal on kahekordne puitmaja Lasteaia tn 8. Seal olid samuti sissepääsud suletud ja väljas hoiatussildid, kuid krunt ise hakkab võsastuma.

Nimekirjas olnud ülejäänud majadest on Saarte Hääles samuti korduvalt juttu olnud. Abilinnapea arvates on olukord parem Komandandi 11A kinnistul, kus hoone linna poolt maha lammutati.

Mäeker küsis komisjonilt arvamust, kas linnaeelarves ei peaks olema eraldi rida selliste majade olukorra parandamiseks.

Linnavolinik Toivo Alt küsis, miks hooletuid omanikke ei trahvita. Aldi sõnul sunniks korduv trahvimine omanikke kinnistutega midagi ette võtma – näiteks neid maha müüma.

Veel häiris volinik Alti see, et linna visiitkaardiks oleva korrastatud Kuressaare linnuse ja seda ümbritseva pargi ümber on aina laienev mitteatraktiivne ala.

Koosolekul külalisena osalenud linna arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas selgitas, et Kuressaare kinnisvaraturul on juba kolm-neli aastat suured käärid pakkumise ja nõudluse vahel.

“Kui ostja on nõus maksma 70 000 eurot, siis müüja tahaks vähemalt 100 000 eurot,” tõi ta näiteks. Kuna müügisurvet pole, jäävad tehingud ära.

Print Friendly, PDF & Email