KG plaanib avada harmooniatoa (1)

Aitamaks lapsi veelgi rohkem, soovitakse Kuressaare gümnaasiumis avada harmooniatoa-nimeline ruum.

Spetsiaalse rahustava kujunduse ja tegevustega toa kohta on erinevad terapeudid kinnitanud, et regulaarselt sellises erilises toas käiv laps on tavapärasest rõõmsameelsem, rahulikum ja koostööaltim.

KG tugikeskuse Amare juhataja Piret Tenno sõnul on selliseid tube väga palju kasutatud just erivajadusega laste koolides, ja sellel on olnud väga positiivne mõju.

“Seetõttu mõtlesime, et ka meie koolis on väga palju erilisi lapsi, kellele selline turvaline ruum positiivse emotsiooni annaks, ning see omakorda tagaks õpilaste suurema avatuse ja valmisoleku millegi uue õppimiseks,” selgitas Tenno.

Harmooniatuba pakuks võimalust erinevate loovmeetodite abil (muusika, liiv, joonistamine, mäng) toetada abivajaja vaimse tasakaalu säilitamist või taastamist, parandada suhtlemisoskust, motoorikat, tunnete väljendamise oskust ja keskendumisvõimet.

Kuidas ja kes ja millal seda tuba kasutama hakkaks, on Tenno sõnul veel läbimõtlemist vajav punkt. Üldjoontes oleks see tuba tugikeskuse töötajatele üks töövahend laste abistamiseks.

“Sellest võidaks kõik,” kinnitas Tenno. “Ka õpetajal on rõõmsa ja tasakaalus lapsega kergem tundi läbi viia kui pahura ja kontrollimatuga ja  klassikaaslased saavad nautida tundi, kus õpetaja energia ei kulu ainult ühe lapse rahustamise peale.”

Toa sisustamine läheks maksma umbes 1800 eurot ja Piret Tenno sõnul on juba ka toetajaid leitud. Kes soovib tuba rahaliselt või mõne konkreetse esemega toetada, saab seda teha Kuressaare gümnaasiumi poole pöördudes. Samuti üritatakse toa avamiseks raha teenida 22. detsembril toimuval kooli jõululaadal.

Print Friendly, PDF & Email