Jalgratturitele Jersey kriteeriumi hõbemedalid

PETTUNUD: Saaremaa ratturid (vasakult) Mihkel Räim, Endrik Puntso, Steven Kalf ja Karl-Patrick Lauk olid kohe pärast Jersey kriteeriumisõitu tulemuses pettunud. RAUL VINNI

PETTUNUD: Saaremaa ratturid (vasakult) Mihkel Räim, Endrik Puntso, Steven Kalf ja Karl-Patrick Lauk olid kohe pärast Jersey kriteeriumisõitu tulemuses pettunud.
RAUL VINNI

Suvel Jerseyl toimunud Saarte mängude kriteeriumisõidu tulemused rahvusvahelises Saarte mängude assotsiatsioonis (IIGA) protestinud jalgratturid said õiguse ning peakomitee esimehelt Jorgen Petterssonilt saadud kirjas tunnistatakse nad võistkondlikus arvestuses hõbemedalite võitjateks.

“See, et meilt võeti väljateenitud hõbemedalid, leidis nüüd positiivse lahenduse,” ütles Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni (SSMA) juhatuse esimees Mati Mäetalu. “Meil oli video, mis tõestas korraldajate eksimust lõppkohtade fikseerimisel, ja seda aktsepteeriti. Loobusime Mihkel Räime kolmanda koha vaidlustamisest, sest seda ei suuda me täpselt tõestada. Teatud asjades jääme me veel erimeelsustele, kuid otsustasime, et enam rohkem ei protesti, sest peame ka tulevikus mängudel käima ning rusika taskus hoidmine ja oma jonni ajamine ei vii kuhugi.”

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking ja SSMA pöördusid rahvusvahelise Saarte mängude assotsiatsiooni (IIGA) poole kirjaga, milles sooviti Jerseyl toimunud Saarte mängude kriteeriumisõidu väljakuulutatud valede tulemuste õigeks muutmist.

Saadetud kirjas märgiti, et võistluse läbiviimisel ei täidetud rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) reegleid, mille tulemusena võeti saarlastelt ära võimalik individuaalne pronks- ja võistkondlik hõbemedal, enne võistkondlikku autasustamist puudus individuaalsete tulemuste protokoll ja peakohtunik käitus ebasündsalt Andres Laugu suhtes. Oma seisukohtade tõestuseks lisati protesti õigsust tõestav video.

Mati Mäetalu ei osanud öelda, kas algselt hõbemedalid kaela saanud Jersey ratturitele antakse nüüd hoopis pronksised autasud. “Seda ei julge kinnitada ja eks me näeme,” lausus ta. “Sisetunne ütleb aga, et nendelt ei hakata hõbemedaleid füüsiliselt ära võtma. Küll lubati teha parandused ametlikus statistikas ja ära tuleb parandada ka individuaalne paremusjärjestus, sest nii võib mõne teise saare esindaja seda tulemust omakorda protestima hakata.”

Jalgratturite koondise treener Riho Räim ei olnud veel valmis teemat ja võimalikke arenguid lõplikult kommenteerima. “Aga me oleme õnnelikud, et saame oma ausa sõiduga väljateenitud medalid ikkagi kätte,” sõnas ta.

Järgmisel suvel toimub 2017. aastal Saarte mänge korraldaval Gotlandil eelnädal, kus saarlased tõstavad üles ka jalgrattavõistluste korraldamise teema, et edaspidi selliseid olukordi ei tekiks.

“Meie ettepanek on, et võistlustel on kohustuslik fotofiniš, sest kohal on professionaalsel tasemel sõitjad ning finiš on nii kiire ja tulemusi silmaga fikseerida on keeruline,” rääkis Mati Mäetalu, lisades, et loodetavasti tulevikus sellist jama enam ei ole.

Saarlased võitsid Jersey mängudelt kokku 7 kuld-, 10 hõbe- ja 3 pronksmedalit.

Print Friendly, PDF & Email