Direktor Takkis peab gümnaasiumireformi “suht rumalaks” (16)

TOOMAS TAKKIS

Kuressaare gümnaasiumi direktor ja linnavolikogu esimees Toomas Takkis (fotol) avaldas oma kodupartei Isamaa ja Res Publica Liidu omavalitsusjuhtide siselisti postitatud kirjas seisukoha, et kena oleks, kui reformijatel jätkuks arusaamist, et asjad ei pea igal pool ühtemoodi käima.

Sulgudesse oli Takkis lisanud ühe näite: “Nagu praegu toimuv suht rumal gümnaasiumireform.”

Takkise jutt puudutas siiski peamiselt haldusreformi. Ta avaldas kirjas seisukoha, mille kohaselt võiks Saare maakond koosneda Saaremaa vallast, Kuressaare linnast ning Muhust ja Ruhnust. Viimased kas siis omaette valla või osavalla staatuses. “Nii on paigas ajaloolis-kultuurilised sidemed ja seosed ja enamiku inimeste identiteet ja paigatunnetus,” seisab kirjas.

Takkise arvamus läheb risti vastuollu IRL-i Kuressaare koalitsioonipartneri Sotsiaaldemokraatliku Erakonna arvamusega. Nimelt on nemad gümnaasiumireformi ühe osana plaanitava riigigümnaasiumi rajamise poolt. Samuti pooldavad sotsid linna jäämist ühinemisel tekkiva omavalitsuse hulka. Takkis on ka ise oma allkirjaga kinnitanud ühise omavalitsuse poole liikumise jätkamist. See lause seisab juunis koos Lääne-Saare vallavolikogu esimehe Urmas Lehtsaluga allkirjastatud hea tahte avalduses.

Volikogu SDE fraktsiooni juht Jaanis Prii ütles Takkise arvamusavaldust lugedes, et on temaga ühel nõul. Päris ühe vitsaga ei maksagi lüüa.

Puhttehniliselt võiks tema arvates Saaremaal olla küll kaks omavalitsust. “See näeks päris hea välja. Palju parem, kui praegu,” arvas Prii, kuid esitas kohe ka vastuargumendi. “Samas võimaldab see aga kujundada maafoogti ja rae ajaloolist vastuolu. Lõputud vaidlused, palju mingi teenus maksab ja muud taolised küsimused. Oleme seda varem näinud ja näeme ka praegu,” leidis ajaloolase haridusega Prii asjakohase võrdluse.

Milliseks kujuneb lõplik seis, sõltub ka riigipoolsetest käikudest ja arengutest.

“Kuressaare peab linnana jääma, peab olema linnapea. See kõik on ka ühe omavalitsuse raames võimalik,” arvas Takkise koalitsioonipartner.

Saarte Hääl kirjutas eile kirjast, mis kannab arvatavasti Toomas Takkise allkirja ja sisaldab seisukohti ühinemise kohta. Paljud koalitsiooni liikmed olid kirjast küll kuulnud, kuid näinud ei olnud seda keegi. Eile jõudis kiri Saarte Hääleni mitmest erinevast allikast. Toomas Takkis ei soovinud leheveergudel sõna võtta.

Print Friendly, PDF & Email