Kuressaares esineb glämmroki lipulaev Slade (1)

SLADE

Tuleva aasta augustis annab Kuressaare merepäevade lõpetuseks lossihoovis suure vabaõhukontserdi legendaarne briti glämmrokipunt Slade (fotol).

“Esineb tõesti 70. aastate glämmroki lipulaev Slade,” kinnitas Saarte Häälele kontserdikorraldaja Aarne Valmis. Ta tunnistas, et paljud bändid, mis ta on Eestisse esinema kutsunud, pärinevad tema oma lapsepõlve ajast. “Slade on üks neist, keda fännasin ja ausalt öeldes isegi rohkem kui Smokie’t. Smokie on veidi liiga ilus, Slade on natuke ulakam,” naeris ta.

Slade’i kuulsaim singel on “Merry Xmas Everybody”, aga tuntud lugusid on teisigi, nt “Run Runaway” ja “My Oh My”, millega murti ka Ameerika turule. Samuti on tuntumad “Take Me Bak’ Ome”, “Mama Weer All Grazee Now” jt.
Kui kõik läheb plaanipäraselt, toimub Slade’i kontsert Kuressaare lossihoovis 13. augustil. Valmis avaldas, et tõenäoliselt on sedakorda tulemas ka soojendusbänd. Kontsert tuleb seega pikem kui sellesuvine
Chris Normani kontsert. Normani kontserdil soojendajat polnud, ent vaid nädalapäevad varem Elvas toimunud Suzi Quatro kontserdil küttis publiku eelnevalt soojaks Smilers.

Glämmroki lipulaevaks nimetatud Slade’i esinemine tuleb Aarne Valmise kinnitusel kihvt. Ta märkis, et ka Suzi Quatro on n-ö samast ajastust ja tema kontsert Elvas oli vägev. “Alguses kartsin, kas rahvast jagub ja äkki tuleb esineja ainult mulle tuttav ette, aga tegelikult oli väga palju rahvast ja Suzi võeti väga hästi vastu,” kinnitas ta.
Ehkki Suzi ja Slade’i stiil on veidi erinev, esimene on rohkem ehe rokk ja teine glämm-rokk selle parimas võtmes, võib ikkagi loota, et Slade kogub samuti rohkearvulise publiku. Päev varem esineb Slade Lohu-
salus. “Teevad Lohusalus proovi ära,” muheles Valmis.

Julgust tuleval aastal Kuressaares taas mõnus retrohõnguline vabaõhukontsert korraldada andis Aarne Valmisele see, et Chris Normani tänavuse kontserdi võtsid saarlased väga hästi vastu.
Slade on Eestis mõnel korral varemgi esinenud, nt 1990. aastatel Pühajärve Beach Party’l, Lõuna-Eesti ühel legendaarsemal rannapeol, aga ka neli aastat tagasi Narvas ja aastate eest Tallinna linnahallis. “Rahvale ta võõras ei ole,” kinnitas Valmis.

Kontserdipiletid tulevad müügile 1. detsembrist ja esialgu soodsama hinnaga. Nõnda on Valmise sõnul hea võimalus osta Slade’i pileteid jõuluvana kingikotti poetamiseks, et rõõmustada suuremaid retrosõpru.

Print Friendly, PDF & Email