MINU ÖÖKAPIRAAMAT: Lembit Uustulndi öökapil on korraga mitu raamatut

ILMA LIIALDAMATA: Lembit Uustulndi arvates on isa Alberti kirjutatud “Tuulte tallermaa” rannarahva “Tõde ja õigus”. TAMBET ALLIK

ILMA LIIALDAMATA: Lembit Uustulndi arvates on isa Alberti kirjutatud “Tuulte tallermaa” rannarahva “Tõde ja õigus”.
TAMBET ALLIK

Ühena vähestest Eesti sulemeestest poliitiliste põnevikega laineid löönud laevakapten Lembit Uustulnd armastab ka lugejana intriige ja äraarvamatuid süžeekäike.

Siinmailgi väga menukaks osutunud rootsi krimikirjaniku Stieg Larssoni “Millenniumi” triloogia pakub põnevust ja meelelahutust sellises headuses, mida Uustulnd noorem tunnistada ei häbene. “Larsson hoiab sind lõpuni pinge all,” sõnab ta.

Kodusaare kirjanik peab raamatus oluliseks äraarvamatuid keerdkäike, mis ühes ladusa jutustamisoskusega lugejat oma küljes hoiab. Ehkki tänapäeva infokülluse juures ei ole ilukirjandus enam teadmiste ammutamise varamu, aitab autori erudeeritus ja asjatundlikkus lugu ainult köitvamaks ja usutavamaks muuta. “Mulle meeldib, kui kirjanik on viitsinud raamatu kallal tööd teha,” jagab Lembit Uustulnd tunnustust supernimekale rootsi menuautorile.

Uustulnd möönab, et ta loeb palju ja seda juba lapsepõlvest saati. Tema öökapil on korraga neli-viis raamatut. Nüüdsama oli tal käsil Lion Feuchtwangeri “Pojad”, väga meeldisid ka Ameerika enimarmastatud lühijutumeistri O. Henry novellid.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email