“Rehepapp” otsib ehedaid karaktereid (1)

Kihelkonnal Mihkli talumuuseumi õuel ja Kaarma kirikus toimuvate võtete jaoks otsib mängufilmi “Rehepapp” meeskond mehi, naisi ja lapsi külarahvast mängima. Täna on kõik huvilised kella kaheteistkümnest kuni poole kaheni oodatud Aste klubisse.

Režissööri assistent Liina Jaska ütles, et vaja läheks neil umbes 15 inimest väiksematesse taustarollidesse. Varasemaid kokkupuuteid filmimisega või näitlemisoskust huvilistelt ei eeldata. “Eks me otsime justkui teise aja inimesi, kes ei ole väga tänapäevase välimusega ning oleksid pigem natukene karvased ja tahumatud, nagu talupojad omal ajal olid,” võttis Jaska kokku, milliseid inimesi neil vaja läheks. Tema sõnul võiks osatäitjatel ideaalis olla kurdude vahele raske maaelu kirjutatud. Nimelt on filmi stiili aluseks fotokunstniku ja filmilavastaja Johannes Pääsukese (1892–1918) fotod.

Aste klubis tehakse huvilistest pildid, mis saadetakse režissöörile ja 18. novembriks valitakse osatäitjad välja. “19. novembril on juba kostüümiproov,” lisas Jaska. Ta julgustas igati kõiki proovima: “Siiani on kõik inimesed, keda oleme leidnud, oma pisirollidega suurepäraselt hakkama saanud.”

Võtted toimuvad järgmise nädala teises pooles ja ülejärgmise nädala alguses. Kaarma kirikus võetakse üles armulauastseen ja Mihkli talumuuseumi õuel stseen, kus looma kuju võtnud katk haneks tõmmatakse.

Mustvalge film põhineb Andrus Kiviräha romaanil “Rehepapp” ja esilinastub tuleval sügisel. Võttemeeskond loodab aga veidi ka ilmataadi peale. Möödunud talvel jõudis lumi enne ära sulada, kui võtetega ühele poole jõuti. Osa lõike eeldab lume olemasolu, selgitas Jaska.

Liina Jaska lisas, et kui on inimesi, kes Aste klubisse ei jõua, kuid oleksid siiski filmis osalemisest huvitatud, võivad nad talle saata oma foto aadressil liina.jaska@gmail.com. “Julgelt võib saata. Ei pea olema stuudios tehtud (foto), aga värskepoolsem, millel inimene on selline, nagu ta praegu on,” täpsustas Jaska.

Print Friendly, PDF & Email