Viktor Sarapuu mantli pärib tehnokraat Märt Kõlli (18)

TUTTAV PIND JALGE ALL: Märt Kõllil on Kuressaarde kaasa võtta juhtimiskogemused Tallinna keerukatelt tervishoiumaastikelt. SANDER ILVEST/POSTIMEES

TUTTAV PIND JALGE ALL: Märt Kõllil on Kuressaarde kaasa võtta juhtimiskogemused Tallinna keerukatelt tervishoiumaastikelt.
SANDER ILVEST/POSTIMEES

Uuest aastast asub Kuressaare haigla sihtasutust juhtima pikaajalise kinnisvaraarenduse kogemusega tehnokraat Märt Kõlli, kes ise nimetab end viiekümneprotsendiliseks saarlaseks.

Praegu kinnisvara ühisrahastamise platvormi Crowdestate meeskonnas töötav Kõlli on tervishoiusüsteemis tegutsenud kaheksa aastat ja enne mullu investeerimisfirmasse siirdumist oli ta Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse liige. “Eks ta südamelähedane teema on ja ega selliseid kohti, kus selles valdkonnas tööd leida, ei ole ju väga palju valida,” põhjendas Kõlli Saarte Häälele, miks ta Kuressaare haiglajuhi kohale kandideeris.

Kõlli kinnitas, et info konkursist jõudis temani interneti kaudu ja keegi tuttavatest talle soovitusi või vihjeid ei andnud. Tööportaali sulgemise järel jäi asi mehe hinge kripeldama, siis läks ta edasi juba haigla lehele ja hakkas pakkumist täpsemalt uurima. “Mida enam ma kuulutust lugesin, seda rohkem süvenes tunne, et peab paberid esitama,” rääkis ta.

Crowdestate’i omanik ja juht Loit Linnupõld, Kõlli kursusekaaslane Tallinna tehnikaülikoolist ja Estonian Business School’ist, ütles, et inimesena on Märt hästi sõbralik ja abivalmis. “Ta on väga tore kolleeg, kes teeb oma tööd põhjalikult ja korrektselt, mõeldes läbi kõik detailid ja erinevad stsenaariumid,” tõdes Linnupõld.

Kõlli nimetab end ise viiekümneprotsendiliseks saarlaseks. Kuressaarest on pärit tema vanaema ja vanaisa. “Ma ei ole Saaremaal küll koolis käinud, aga olen seal päris palju aega veetnud,” sõnas Kõlli, kes ei soostunud haiglajuhi ametiga seotud elumuudatust nimetama kolimiseks, sest üks tema kodudest ongi kogu aeg Kuressaares olnud. “Mul ei ole vaja habemeajamistarbeid, hambaharja ja hädavajalikke riideid kaasa vedada,” märkis ta.

Kuressaare haigla sihtasutuse juhatuse liikme konkursile esitati kümme avaldust, millest kvalifitseerus üheksa. Haigla nõukogu esimehe Reet Tuisu sõnul jõudis vestlusvooru mitu tugevat kandidaati, kelle seast valiku tegemine ei olnud lihtne.

“Märt Kõlli puhul sai otsustavaks see, et tema ettepanekud Kuressaare haigla arengu kohta järgnevatel aastatel olid hästi läbi mõeldud ja argumenteeritud,” ütles Tuisk. Samuti pidas nõukogu oluliseks Kõlli pikaajalist töökogemust Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse liikmena.

Märt Kõlli ametiaeg algab 1. jaanuaril 2016 ja kestab viis aastat.


KES TA ON?

14. jaanuaril 1970 Tallinnas sündinud Märt Kõlli on lõpetanud 1992. aastal Tallinna tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja 1998. aastal Eesti kõrgema kommertskoolis rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammi. Aastatel 2006–2014 töötas Kõlli AS-i Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikmena. 2014. a oktoobrist on ta ametis ühisrahastusettevõttes Crowdestate, kus tegeleb investeerimisvõimaluste analüüsi, struktureerimise ja juhtimisega.

Veebruarist 2009 kuni oktoobrini 2014 Eesti Keskerakonna liige, praegu parteitu.

Print Friendly, PDF & Email