SOL-i juhatus pooldab keeluvööndi ühtlustamist (3)

Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Madis Kallas ütles Saarte Häälele, et SOL-i juhatus oli valdade ehitusspetsialistidega ühel nõul ja leiab, et Eestis võiks mereäärne ehituskeeluvöönd olla kõikjal ühesugune. Vastavasisuline kiri saadetakse ka õiguskantslerile, kes uurib, miks on mereäärne ehituskeeluvöönd mandril seaduse järgi 100 meetrit, saarel aga 200 meetrit.

Kallas märkis, et oleks väga hea, kui selles osas midagi liikuma hakkaks, kuid väga suuri lootusi, et seadust lähiajal muutma hakataks, tal ei ole. “See protsess nii lihtsalt ei lähe,” sõnas ta.

SOL ei toetanud Raplamaa omavalitsuste liidu (ROL) juhatus esitatud pöördumist Eesti Vabariigi valitsusele, milles pandi ette valitsusel täies koosseisus tagasi astuda. Põhjusena toodi välja veendumus, et praegusel valitsusel puudub reformide elluviimiseks võimekus ja kohalike omavalitsuste usaldus.

Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Madis Kallas ütles, et SOL-i juhatusele jäi sellise üleskutse iva arusaamatuks.

“Laiem teema oli väga õige, aga selline üleskutse? Minu meelest võttis see kirja väärtuse ära,” kommenteeris Kallas ja lisas, et tegu oleks justkui mõne äärmusliku rühmituse või erakonna avaliku petitsiooniga. “Selliste asjadega Saaremaa omavalitsuste liit ei tegele,” kinnitas Kallas.

Print Friendly, PDF & Email