Saarlased on taas Ajujahil

Tänavusele äriideede konkursile Ajujaht esitatud 301 idee seast pääses edasi võistlema 104 ideed. Kahe tugeva, võidu nimel pingutava idee autorid on saarlased. Neist esimene on “Marina Ahoy!” ja teine “Ogarate talude võrgustik”.

Purjetajate nutikast abimehest, eesti keeli “Sadam, ahoi!” on Saarte Hääl varemgi kirjutanud. See idee arvati äriideede konkursi TOP 30 sekka juba enne seda, kui ideede konkursile esitamine käima läks ja läbi sai.  Idee taga on Hannes Koppel ja Relika Metsallik-Koppel Saaremaalt.

Idee kirjelduse kohaselt on “Marina Ahoy” jahisadamatele mõeldud teenuste halduse ja turunduse platvorm. Tarkvara võimaldab meremeestel kasutada väikesadamate teenuseid reaalajas ja osapooltel mugavalt arveldada.

“Ogarate talude võrgustik” on aga sotsiaalne ettevõte, mis koondab ootamatuid ja eristuvaid teenuseid pakkuvaid talusid. Orissaarest pärit Maria Kaljuste idee populariseerib põllumajandusest ja klassikalisest majutusest väljapoole jäävat maaettevõtlust ning sellega näidatakse, et nutikal inimesel on maal palju võimalusi endale ja teisele tööd anda.

Ajujahi ellukutsuja, EAS-i projektijuht Marion Raudsepp ütles, et tänavu esitatud ideed olid üllatavalt tugevad. “Ühest küljest on kahju, et nii mõnedki tugevad ideed jäid välja juba esimeses voorus. Teisalt teeb rõõmsaks konkursi tugev tase,” rääkis ta.

Kolmkümmend paremat ideed valitakse välja 28.–29. novembril. Kolmekümne hulka jõudmiseks tuleb võistlejatel konkursi korraldajate kinnitusel oma esitlusoskused uue taseme vääriliseks lihvida.

Print Friendly, PDF & Email