Muhu vald ostab uue puiduhakkuri

Muhu vald vahetab uue vastu välja enam kui 20 aasta vanuse puiduhakkuri, mis on aidanud toasoojaks muuta kümnete kilomeetrite kaupa teeäärset võsa.

Muhu valla kommunaalameti juhataja Arvo Vaga sõnul võiks vald pärast vana ja amortiseerunud hakkuri mahakandmist hakkpuidu valmistamisest loobuda, kuid see ei oleks valla heakorra seisukohast just mõistlik samm. “Kuhu me siis oma teeäärse võsa paneme?” küsis Vaga.

Muhu vallas on üle 200 km teid, mille äärest kümnete kilomeetrite pikkuselt maha võetud võsa on läinud kõik hakituna Liiva katlamaja küttekoldesse. Niiviisi on Muhu vald ühitanud soojatootmise ja valla heakorra. Näiteks praegu puhastab kommunaalamet muinsuskaitse ettekirjutuse järgi võsast Võiküla munakivitee ääri.

Liiva katlamaja kütmiseks kulub aastas 2500 kanti hakkpuitu, millest ligemale kaks kolmandikku toodab vald ise ja ülejäänu ostab sisse. Arvo Vaga kinnitusel tuleb nende oma toodetud hakkpuidu hind sisseostetust odavam, ent küttevaru parema kvaliteedi tagamiseks tuleb puitu osta ka metsafirmadelt ja eraisikutelt.

Valla hakkur käib abiks ka külades talgute korras teeäärtest lõigatud võsa hakkimisel.  Arvo Vaga ütles, et kui mõni vallaelanik kavatseb oma mahavõetud võsa valla katlamajale pakkuda, siis tasuks enne tööde algust kommunaalametiga ühendust võtta.

Print Friendly, PDF & Email