Koome taas saare ajateenijatele sooje sokke

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond koostöös Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl kutsuvad juba seitsmendat korda kuduma ja kinkima kõigile Saare maakonnast pärit ajateenijatele jõuluks kodusaarel kootud villased sokid.

Sokkidesse võiks võimalusel peita jõulusoovi koos annetaja nimega ning keelatud pole lisada killuke magusat. Tänavu ootab sokipaare ühtekokku 138 ajateenijat ning sokikudumisel võiks arvestada jalanumbritega 44–47.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees ütles, et Saaremaalt on seekord ajateenijaid läinud logistikapataljoni 48, tagalapataljoni 39, vahipataljoni 32, mereväebaasi 10 ja Kuperjanovi jalaväepataljoni 7. Õhutõrjepataljonis ja Viru jalaväepataljonis teenib kummaski üks ajateenija.

Kui ajateenijatele mõeldud sokid on kingikottidesse pakitud, siis ülejäänud sokid lähevad kas piirivalvelaeva Valve või Kuressaare vapilaeva Admiral Cowan meeskonnale.

Miks ikkagi ajateenijatele sokke kududa? Paomees tõdes, et see tänu, mis ajateenijatelt tuleb, teeb hinge rõõmsaks. “Lugedes varasemaid ajateenijate tänusõnu, tekib soov üha uuesti ja uuesti head teha, ja millal siis veel, kui mitte advendiajal, vahetult enne kõige suuremate külmade tulekut,” rääkis ta.  Paomehe sõnutsi on teada, et need sokid on alati ka oodatud.

2009. aastal alguse saanud sokikampaaniast on nüüdseks saanud oodatud ettevõtmine. Kampaania kannab sõnumit, et hoolime kodusaare ajateenijatest ja toetame neid. Sokke saab tuua kuni 7. detsembrini Kuressaares Kaitseliidu staapi Väljaku 5 või Saarte Hääle toimetusse, Orissaares raamatukogu lugemissaali või Kirde poodi, Salmel lasteaeda, Leisis vallamajja, Tornimäel koolimajja, Valjalas noortekasse või tööpatta.

 

Print Friendly, PDF & Email