Robootikasõpru oodatakse Tallinna võistlema (1)

HOLLANDIS VÕISTLEVAD TRANSPORDIROBOTID: KG robootikud Mattis Käst ja Arne Ingalt on ettevaatavalt mõtetega juba järgmise võistluse juures. Hetkel seadistavad nad kastide tõstmise robotit.  IRINA MÄGI

HOLLANDIS VÕISTLEVAD TRANSPORDIROBOTID: KG robootikud Mattis Käst ja Arne Ingalt on ettevaatavalt mõtetega juba järgmise võistluse juures. Hetkel seadistavad nad kastide tõstmise robotit.
IRINA MÄGI

4.–6. detsembrini toimub Tallinnas TTÜ spordihoones juba 15. korda Robotexi võistlus. Kavas on 17 võistlusala. Nagu ka varasematel aastatel on tänavugi võistlustules Kuressaare gümnaasiumi robootikaringi liikmed.

Juhendaja Olle Arak ütles, et registreeritud on 15 õpilast 6. klassist kuni 12.-ni. Võistlema läheb 13 robotit. Juhendaja kinnitusel on põlvkonnad vahetunud, kuid uutel tulijatel on lihtsam, sest nemad saavad vaadata, mida vanemad on juba teinud. Kokku astub tema sõnul ringist korra kuus läbi 50 õpilast.

Pärast Robotexi ootab saarlasi ees võistlus Hollandis. Mattis Käst 12.b klassist näitas võistlusrobotit, mille ülesandeks on distantsilt kastide tõstmine.

Hollandisse sõidab 17.–18. detsembril kuueliikmeline võistkond. Robotexil osaleb Mattis kolmel alal.

Kirja on end tänavu Robotexile pannud 1238 võistlejat 555 robotiga, mis on kõigi aegade rekord. Peakorraldaja Tallinna tehnikaülikool pikendas registreerimistähtaega 15. novembrini.

Print Friendly, PDF & Email