Orissaares heliseb üle poolesaja võluhääle

Reedel ja laupäeval Orissaares esmakordselt toimuval klassikalise laulu konkursil Võluhääl osaleb 59 noort lauljat üle Eesti, sealhulgas üksteist Saare maakonnast.

Festivali kunstiline juht Triin Ella märkis, et esimesel konkursil eelvooru ei tehtud, nii said osalema kõik, kes õigel ajal registreerisid. Siiski jäid mõned ka hiljaks, neil soovitati järgmisel aastal varasemad olla. “Eriti kahju oli mul endal ruhnlastest, kes tõesti vist “ärkasid” pisut hilja. Aga ma tean, et elu sellel armsal saarel ongi selline rahulik ja kulgev ning ei märgatagi kuupäevade möödumist,” rääkis Ella.

Ukse taha jäi seekord ka paar Tallinna venekeelset kooli. Mõnusat konkurentsi on aga pakkumas väikebussitäis noori Ida-Virumaalt (Narva Koorikoolist, Kohtla-Järve ja Ahtme Kaunite Kunstide koolist).

Klassikalise laulu konkurss toimub neljas vanuserühmas: 8–10-aastased, 11–13-aastased, 14–16-aastased ja 17–19-aastased noored. Võluhääli otsib kolmeliikmeline žürii, mille esimees on Risto Joost (kontratenor, Kesk-Saksamaa ringhäälingu koori peadirigent) ning liikmed Helen Lepalaan (metsosopran, Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud) ja Helen Oll (sopran, vabakutseline laulja).


Saare maakonna lapsed Võluhäälel

I vanusegrupis (8–10-aastased): Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand), Robert Pihl (juh Ilvi Pihl), Anette Ella (juh Anne Kann), Raul Joaquin Seppel (juh Malle Veske).

II vanusegrupis (11–13-aastased): Meriliis Kivimägi (juh Anne Kann), Markus Talp (juh Malle Veske), Klaara Mia Kuusk (juh Pilvi Karu), Saara Väli (juh Anne Kann).

IV vanusegrupis (17–19-aastased): Hanna Mari Villsaar (juh Kairit Sepp), Marju Pilv (juh Anne Kann), Greete Paaskivi (juh Pilvi Karu).

Print Friendly, PDF & Email