Kopli talu käsitööleib tuleb parem kui Evelini leib (16)

Saarte Sahvrisse jõuab juba novembrikuus müügile uus Kopli talu käsitööleib, mis valiti välja Saarte Hääle septembris toimunud koduleivakonkursil osalenud 41 leiva seast.

Leiva autor Vello Kaasen rääkis, et praeguseks on ta kogu protsessiga jõudnud nii kaugele, et kõik load vastavatelt ametitelt on leivatootmiseks olemas. Nüüd tegeleb ta n-ö tehniliste küsimustega ehk kuidas oma toodet õigesti pakendada. “Ma tahan, et mu pakendilahendus tuleks parim,” muigas Kaasen, selgitades, miks leiva müügile jõudmine veidi venima on jäänud.

Uus leib peaks tema kinnitusel Saarte Sahvrisse jõudma hiljemalt novembri viimaseks reedeks ehk 27. novembriks.

Testimaks, kas tema taotlus – et leib on tehtud hinge ja südamega – jõuab ka sööjani, on Kaasen teinud mõned tellimustööd ja tagasiside on olnud igati positiivne.

“Siiamaani, mis ma olen lasknud testida inimestel, on mulle öeldud, et see on parem kui Evelini leib,” nentis Kaasen, vihjates hiljuti müügilettidele jõudnud Evelin Ilvese leivast.

Peatselt müüki jõudva leivaga on kõigiti rahul ka Saarte Sahvri esindus. “Meie oleme seda leiba juba täies ilus ja vormis maitsta saanud ja maitses isegi veel paremini kui Saarte Hääle konkursil olnud leib,” kiitis Saarte Sahvri üks omanikke Lii Kirves.

Oma lemmiku valimisel lähtuti külastajate võimalikust maitse-eelistusest. “See oli ehe ja naturaalne talu rukkileib. Kui me otsime maitset, mis sobiks paljudele inimestele, siis see tundus olevat parim,” selgitas Kirves, miks konkursilt just Kaaseni leib välja valiti.

 

Print Friendly, PDF & Email