Kasside turvakodule kingiti tolmuimeja (2)

MIS SEE VEEL ON? Kassid kingitust uudistamas. Pildile mahtusid ka Kalvi Trei, Ulla Pajusalo-Salminen ja Marella Kakkum. IRINA MÄGI

MIS SEE VEEL ON? Kassid kingitust uudistamas. Pildile mahtusid ka Kalvi Trei, Ulla Pajusalo-Salminen ja Marella Kakkum.
IRINA MÄGI

Eile hommikul oli Saaremaa lemmikloomade turvakodus tavalisest rohkem võõrast rahvast. Kiisude varjupaik sai endale uhiuue tolmuimeja. Kingituse andis üle firma Euronics juhataja Kalvi Trei.

Tema sõnul tehti otsus firma turundusosakonnas ja temal on vaid kulleri roll. “Ilmselt suutsid siinsed töötajad peakorterile muljet avaldada,” arvas ta.

Leisis elav turvakodu soomlasest vabatahtlik Ulla Pajusalo-Salminen selgitas, et talle jäi ruume koristades silma koristamisel kasutatav päevinäinud tolmuimeja. “See oli ikka väga vana, aga tööd on palju. Haiguste vältimiseks tuleb toad üle käia kaks korda päevas,” selgitas ta. “Siis mina pöördusin Euronicsi poole abipalvega, sest ma olen ise sealt kaks väga head tolmuimejat ostnud. Ja siis nad vastasid, et miks mitte,” rõõmustas Ulla.

Tema meelest arvatakse firmades tihti, et abi saab olla vaid rahaline. “Meil on näiteks pidevalt vaja puhastusvahendeid. Või näiteks lattu riiuleid. Kui keegi oskaks need riiulid kokku panna, oleks hea. Või tulge vabatahtlikuna koristama,” kutsus ta inimesi üles varjupaika toetama. Veel oodatakse esemeid jõululaada loterii tarbeks. “Kui kellelgi on näiteks käsitööesemeid või muid sobivaid asju, tooge siia,” lisas Ulla.

Saaremaa lemmikloomade turvakodus oli kuu alguse seisuga 99 täiskasvanud kassi ja 42 kassipoega. Kuus läheb kodudesse 20–30 looma. Normaalne kasside arv oleks aga 70–80.

 

Print Friendly, PDF & Email