Raigo Kuusnõmm on maailma üheksas mees

ERAKOGU

ERAKOGU

Hispaanias Benidormis toimunud kulturismi ja klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlustel 75-kilogrammiste meeste hulgas üheksanda koha saavutanud Raigo Kuusnõmm (pildil) jõudis kavandatud eesmärgist kaugemale.

“Plaan oli jõuda TOP 15 hulka, aga ületasin oma ootusi ja oli väike lootus finaaligi murda,” rääkis Kuusnõmm. “Olla maailmas esimese kümne mehe seas on uhke tunne. Nii kõrge tasemega võistlustel ei ole ma veel osalenud ja emotsioonid on laes.”

Raigo Kuusnõmme kaalukategoorias kuni 75 kg (mis oli üks võistlejaterohkemaid) võistles 22 meest. Domineerisid korealased.  “Võistlustel ei olnud enesetunne just kõige parem,” tunnistas Raigo Kuusnõmm, lisades, et kõhus keeras ja toit tahtis välja tulla. “Ilmselt oli põhjuseks hommikune toiduga möödapanek ja teiseks närvid. Enne poolfinaali oli korra selline tunne, et ei tea, kas olen suuteline lavale minemagi. Pea käis ringi ja õhku ei olnud.”

Raigo Kuusnõmm suutis end siiski piisavalt kokku võtta. Treener Ott Kiivikase sõnul nägi saarlane laval väga hea välja. Kiivikas lisas, et tulla maailmas TOP 10-sse sellises rahvarohkes kategoorias on väga kõrge saavutus, seda enam, et tegu oli Kuusnõmme debüütvõistlusega maailma­areenil.

Kuusnõmme edasised plaanid on veel lahtised. “Puhkan, taastun ja puhkan, siis vaatab edasi. Tõenäoliselt võtan juba kevadel uue teekonna ette, et Euroopa hõbedane medal kuldseks muuta,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email