Ninase külarahvas on kaotamas võitlust Saaremaa Sadama vastu (6)

Ninase küla selts on kahes kohtuastmes kaotanud vaidluse, üritades takistada Saaremaa Sadamat puudutava detailplaneeringu rakendamist, kirjutab BNS.

Mullu mais jättis Ninase küla seltsi kaebuse, milles sooviti tühistada Mustjala vallavolikogu otsus lubada Saaremaa Sadamat kasutada edaspidi ka kaubasadamana, rahuldamata Tallinna halduskohus. Tänavu oktoobri keskel sai selts kaotuse osaliseks Tallinna ringkonnakohtus ning kui selts seda otsust 13. novembriks riigikohtus ei vaidlusta, siis jõustub lahend lõplikult.

MTÜ Ninase Küla Selts ja kohalik turismiettevõtja Janne Koovisk esitasid ülemöödunud suvel Tallinna halduskohtule kaebuse Mustjala vallavolikogu otsuse peale, millega kehtestati Saaremaa Sadama detailplaneering. Külaselts leidis, et vald on põhjendamatult eelistanud ühe suurettevõtte kruiisisadama rajamiseks tehtud ebaõnnestunud investeeringu kaitset Ninase poolsaarel elavate inimeste kodudesse ja loodusturismi arendamisse tehtud investeeringute kaitsele ning ka looduskaitsele ja puhta ja vaikse keskkonna säilimisele.

Vaidlustajate hinnangul jäeti tähelepanuta ka fakt, et kruiisisadama rajamine sai võimalikuks vaid tänu lubadustele, et sadam jääb vaid reisisadamaks.

Ninase küla seltsi esindava advokaadi Piret Blankini sõnul on selts siiski arvestanud, et läheb vaidlusega riigikohtuni välja. Samas ütles Blankin möödunud nädalal BNS-ile, et kuna kaebuse tekst pole veel koos, ei soovi ta seda täpsemalt kommenteerida.

Print Friendly, PDF & Email