Kahur pani Muhus supipotid värisema

KAHUR PAUGATAS: Saaremaa maleva kaitseliitlased eelmisel sügisel Koguva karjääris laskeharjutusel. TAMBET ALLIK

KAHUR PAUGATAS: Saaremaa maleva kaitseliitlased eelmisel sügisel Koguva karjääris laskeharjutusel.
TAMBET ALLIK

Pühapäeval viis Kaitseliidu Saaremaa malev Muhus Koguva karjääris kolmandat korda läbi tankitõrjerelvade õppuse. Saaremaa maleva staabiülem kapten Margo Sai tunnistas õppuse igati kordaläinuks. “Sihtmärkidele saadi pihta ja probleeme polnud,” kinnitas staabiülem.

Laskmisel kasutati tankitõrjerelva B-300 ja Rootsi päritolu 90-millimeetrist tankitõrjekahurit. Sihtmärkideks olid autovrakid ja muud objektid. Harjutusel osales poolsada kaitseliitlast.

Nagu ka eelmisel aastal said kohalikud elanikud ja sõjatehnikahuvilised toimuvat eemalt jälgida. “Pealtvaatajaid võis olla 60–70 vahel. Ilm oli halb, kogu aeg sadas. Seetõttu oli tänavu ka publikut vähem,” arvas Sai. Rahvale pakuti ka sõdurisuppi.

Seegi kord leidus ka rahulolematuid, keda paugutamine häiris, samas tundub, et kohalikud hakkavad olukorraga pikapeale leppima. Staabiülemale igatahes kaebusi eilseks veel laekunud polnud. “Laskeharjutusest oli eelnevalt teavitatud. See, et mõnes kohas võisid lasud valjemini kosta, sõltus ilmastikust. Tuulesuund ja pilvisus summutavad laske. Relvad on samad, mis varem on olnud ja midagi muutunud pole,” väitis Sai. Järgmine suurem õppus tuleb kevadel. Talvel harjutatakse karjääris kergerelvadega.

Muhu muuseumi juhataja Meelis Mereäär ei osanud laskeharjutuse kohta midagi öelda. Et muuseum on talveperioodil pühapäeval ja esmaspäeval suletud, siis laskeharjutus muuseumi ei häirinud. “Neljapäeva õhtul nägin neid papist tanke karjääri poole viimas,” jagas Mereäär oma kokkupuudet laskeharjutusega.

Koguva külas elav Kadri Tüür ütles, et pühapäeval maja korra tõesti värises – nii aknaklaasid, seinalamp kui ka supipott pliidil. “Tümakad olid päris kõvad. Laupäevased olid vaiksemad,” märkis ta.

Laskealast paari kilomeetri kaugusele jäävast Igaküla Matsi puhkemajast öeldi, et nende hooaeg on lõppenud. Kaitseliitlaste riigikaitsevõimekuse tõstmise vajalikkusse suhtuti puhkemajas pooldavalt. Turismihooajal nad aga sellist “maavärinat” oma õuele ei sooviks.

Print Friendly, PDF & Email