FC Kuressaare langes esiliigast aste madalamale

LIIDER: Sander Laht lõi kõige rohkem väravaid ja oli ka väljakul meeskonna liider. ALVER KIVI

LIIDER: Sander Laht lõi kõige rohkem väravaid ja oli ka väljakul meeskonna liider.
ALVER KIVI

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste esiliiga viimases kohtumises kaotas FC Kuressaare koduväljakul Tallinna Nõmme Kalju FC II-le 2 : 3 ja langes järgmiseks hooajaks esiliiga B-sse.

“Tundus, et tänasel mängul olid poisid teadlikud, et asi on läbi,” tunnistas FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak. “Pärast Vändra mängu olid poistel pisarad silmas ja kaotusevalu elati välja pärast seda mängu. Võib-olla oli täna sellepärast lihtsam mängida.”

Pohlaku hinnangul on üks väljalangemise põhjusi kevade esimeses ringis, kui kaheksa vooruga teeniti vaid 2 punkti. “Sealt hakkasid need asjad pihta,” arvas ta. “Kui suvel oli meil kaitseliinis Märten Pajunurm, siis saime ka mõõnast üle ja olime heas sõiduvees. Märteni hinnangul jäi sel aastal kõik sisu taha ning oleks mehed tahtnud, oleks võinud mängida ükskõik kus, ja olen sellega väga nõus.”

Teise põhjusena tõi ta välja mõne aja eest tekkinud augu noortetöös. Klubil on üks seltskond pidanud pikalt mängima, sest 1994. ja 1996. aastakäigust tuli vaid paar poissi, kuna siis polnud treeninggruppi ja asi jäi seisma. Viimastel aastatel on noori palju peale kasvanud ja nood hakkavad jõudumööda pead kandma.

Kuigi FC Kuressaare on viimaste aastatega langenud meistriliigast kaks liigat allapoole, tuleb see tagasilöök Pelle Pohlaku sõnul üle elada. “Kurb ja pettunud peabki olema, ent kui neid sündmusi katastroofina võtta, siis võiks asjad kokku võtta ja laiali minna. Tuleb püüelda ikka ülespoole,” lausus ta, lisades, et ka Pärnu ja Viljandi on mitu liigat all käinud ja tugevamana tagasi tulnud.

Samas on peatreeneri sõnul esialgu veel lahtine, kuidas ja kellega taas tõusuteele pööratakse. “Mingil hetkel tuleb koosseisus noorenduskuur ära teha ja vaadata, kes tahab rohkem ja kes nii väga ei taha, et siis tugevamalt tagasi tulla,” pakkus Pelle Pohlak välja. “Ma usun, et mängijad teavad ise, mis nad teevad, mõni mees on sellele kindlasti juba ka mõelnud.”

Pohlaku sõnul usaldab ta noori ja usub, et see, kes ise tahab mängida, annab meeskonnale palju rohkem juurde, kui kogenud mees, kes mõtleb, et enam vist ei viitsi. Seepärast edutas peatreener tänavu ka palju noori.

Nüüd peavad aga kõik ennast hooajast välja puhkama, vigastused välja ravima ja siis mõtlema, mis nad edasi tahavad teha.


Mängijad väljalangemisest

  • Martti Pukk:

Enamikul mängijatel pole mitte mingisuguseid ambitsioone midagi saavutada. Paljudel puudub kahjuks ka eneseuhkus, et kaotada võideldes. Väga vähe oli selliseid mänge, kus kõik mängijad andsid vaatamata raskustele endast selle meeskonna nimel maksimumi ja veel natuke.  Arvati, et ollakse piisavalt tugevad, et liigast välja nagunii ei kuku, sest oskused ja kogemused on olemas ning korralike esitustega suudeti alistada peaaegu kõik konkurendid. Kui sa pole aga terve hooaja jooksul täiega pingutanud, siis pole võimalik sõrmenipsu peale lõpus paremini mängida.

  • Margus Rajaver:

 Üks põhjus on kindlasti see, et meid jäi Tallinna trennides väga väheks. Trenni jõudis keskmiselt 6–7 meest. Väiksel alal trenni tehes kadus väljakutunnetus ja see andis mängudes (eriti just mängude alguses, kus meile löödi palju väravaid) tunda. Pidime igal mängul uuesti harjuma suure väljakuga.  Teiseks võiks välja tuua selle, et palju oli vigastusi ja koosseisuga tuli pidevalt eksperimenteerida. Vahepeal oli igas mängus uus kaitseliin. Kolmas põhjus ongi see, et ei saanud kaitset pidama ja rünnakut toimima. See pole normaalne, et Kurele lüüakse esiliigas peaaegu 100 väravat! Ja meie ründemäng jättis kõvasti soovida. Oleks oodanud noortelt veel suuremat edasiminekut. Kokkuvõttes väga nukker hooaeg, aga anname endast parima, et järgmisel aastal siis uuesti tõusta.

  • Sander Laht:

Eks see jäi vanemate mängijate kehva motiveerituse taha ja noorematel puudub veel kogemus, millega esiliigas stabiilselt hakkama saada. Samamoodi võib välja tuua, et treenitustase on kehv. Paljud mängud vajusid just lõpus sellepärast ära, et olime füüsiliselt kehvas konditsioonis. Ei olnud piisavalt kirge ja tahtmist.

Aga loodame, et oleme nüüd kogenumad ning saame neid tarkusi järgmisel aastal ära kasutada, et tõusta tagasi esiliiga A-tasandile, sest kindlasti on meil need oskused olemas, et mängida edukalt esiliigas ja miks mitte isegi Premium-liigas.

 

Print Friendly, PDF & Email