Milliseks kujuneb Putini pioneeride mõttemaailm?

DÉJÀ VU? Juba lähiajal peaks Venemaal sündima noorteühendus, mis oma eesmärkidelt meenutab nõukaaegseid pioneeri- ja komsomoliorganisatsioone. Vastava seadluse allkirjastas Vladimir Putin 29. oktoobril – samal päeval sündis Nõukogude Venemaal 1918. aastal kommunistlik noorsooühendus (komsomoliorganisatsioon). BALTIMORESUN.COM

DÉJÀ VU? Juba lähiajal peaks Venemaal sündima noorteühendus, mis oma eesmärkidelt meenutab nõukaaegseid pioneeri- ja komsomoliorganisatsioone. Vastava seadluse allkirjastas Vladimir Putin 29. oktoobril – samal päeval sündis Nõukogude Venemaal 1918. aastal kommunistlik noorsooühendus (komsomoliorganisatsioon).
BALTIMORESUN.COM

Venemaal luuakse lähitulevikus üleriigiline kooliõpilaste organisatsioon. Lõppeval nädalal arutles maailma ajakirjandus palju selle sammu võimalike põhjuste üle ja spekuleeris teemal, milliseid väärtusi hakatakse Venemaa noorele põlvkonnale sisendama. 

Venemaal luuakse peagi riiklik laste- ja noorsoo-organisatsioon Venemaa Kooliõpilaste Liikumine (VKL; vene k Российское движение школьников). Vastavale seadlusele kirjutas president Vladimir Putin alla 29. oktoobril –  endises Nõukogude Liidus eksisteerinud komsomoliorganisatsiooni sünnipäeval.

Tundub, et säärane ajastus oli teadlik, sest peagi loodava VKL-i struktuur ja eesmärgid meenutavad väga nõukaaja noorsoo-organisatsiooni. Uue organisatsiooni asutajaks on määratud noorsooküsimustega tegelev riiklik agentuur Rossmolodjož. Lähikuudel peab Venemaa valitsus koostama uue organisatsiooni käsutusse antava vara nimekirja. Samuti peab valitsus riigieelarvest leidma raha selle tegevuse rahastamiseks.

Rossmolodjoži juht Sergei Pospelov ütles Venemaa ärikanalile RBK antud usutluses, et presidendi seadlus anti välja rahvasaadikute initsiatiivi toetamiseks. Nimelt oli rühm rahvasaadikuid saatnud riigipeale kirja, milles paluti toetust uue noorsoo-organisatsiooni loomiseks.

Kas vigade möönmine?

Venemaa teadus- ja haridusminister Dmitri Livanov saatis aga ajakirjandusele eriteate, milles väljendas veendumust, et VKL aitab olulisel määral kaasa riikliku haridussüsteemi kõige tähtsama eesmärgi saavutamisele – õpilaste kasvatamisele ja noorsoo aktiivsemale kaasamisele ühiskonnaellu.

Vene riigiduuma saadik ja Nõukogude Liidu rahvakunstnik Jossif Kobzon nimetas ühes teleintervjuus VKL-i loomist “demokraatlikuks imeks ja komsomoli sünnipäeval rahvale tehtud suurimaks kingituseks”. Ta lisas, et on isiklikult saatnud presidendile mitmeid palveid luua selline noorteorganisatsioon, mis kontrolliks, suunaks ja samas ka kasvataks lapsi.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email