Maakonna aasta isa Kallu Aarn: lapsed kasvagu töökad ja ausad

KOOS LAPSELAPSEGA: Vanaisa Kallu ja vanaema Maia koos türepoeg Aironiga. ERAKOGU

KOOS LAPSELAPSEGA: Vanaisa Kallu ja vanaema Maia koos türepoeg Aironiga.
ERAKOGU

Tänavune Saare maakonna aasta isa Kallu Aarn (56) Muhu saarelt leiab, et laste kasvatamisel ei pea olema karm. “Head lapsed kasvavad ikka hea sõna abiga,” ütleb ta.

Võlla külas elav Kallu teab, mida räägib – kõik tema kolm last on juba täiskasvanud ja oma elu peal.. Kuigi vanemad lapsed Andre (32) ja Marin (30) elavad Saaremaal ja noorem poeg Tanel (28) Kuressaares, käivad nad vanematekodus Muhus ikka nii sageli kui võimalik.

“Keegi neist on nädalavahetusel kindlasti siin, käivad kordamööda,” lausub Kallu. “Kui on mingi sündmus, sünnipäevad või jõulud, saab kogu pere kokku.”

Kallu on ka vanaisa – tütar Marinil on peagi viieaastaseks saav poeg Airon. “Päris asjalik tegelane juba,” iseloomustab Kallu oma lapselast, kes Kuressaarest vanaisale-vanaemale sageli külla sõidab.

Kuigi Kallu on Muhus elanud juba üle 30 aasta, on ta hoopis Saaremaa mees, Leisist pärit. “Võtsin endale muhu naise,” selgitab ta väiksemale naabersaarele kolimist. Kallu kaasa Maia töötab suviti Soomes, talvel on aga Muhus kodune.

Kallu leiab, et jutt sellest, et muhulased võõraid omaks ei võta ning muhulaseks hakatakse tulijat pidama alles viieteistkümne aasta pärast – kui siiski –, on pigem müüt.  “Ma ei ole küll tähele pannud, et mind siin võõraks peetaks ja kuidagi vahet tehtaks,” nendib ta.  Kummaks aga Kallu end ise rohkem peab, kas muhulaseks või saarlaseks? “Eks ma ole Muhus rohkem elanud,” muigab mees. Ja Muhus on Kallu meelest hea – kena väike koht.

Soomlasest nimekaim

Kallu möönab, et tema nimi ei kõla just igapäevaselt. “Ma ei teagi, miks vanemad just selle nime valisid,” ütleb ta.

Ühtki nimekaimu ta Eestis kohanud ei ole, küll aga Soomes. “Soome tollis oli üks Kallu,” meenutab Muhu-Kallu. “Ütles mulle tere, nimekaim.”

Pikem usutlus aastaisa Kallu Aarniga ilmus laupäevases Saarte Hääles

Print Friendly, PDF & Email