Kontrabassi ostmiseks vajalik summa saadi kokku (2)

UHIUUS PILL: Martti Nõu ja Riina Juul rõõmustavad uue kontrabassi üle. IRINA MÄGI

UHIUUS PILL: Martti Nõu ja Riina Juul rõõmustavad uue kontrabassi üle.
IRINA MÄGI

“Saime kokku ja rohkemgi veel,” kinnitas Orissaare muusikakooli direktor Martti Nõu Saarte Häälele, et muusikakool saab oma uue kontrabassi.

Eile Orissaare kultuurimajas toimunud heategevusliku üritusega “Kontsert ümber kontrabassi” koguti Nõu sõnul umbes 1300 eurot. Kontrabassi soetamiseks oli enne kontserti puudu 940 eurot. Ülejäänud raha eest ostetakse uuele kontrabassile kott ja võib olla ka statiiv, ütles Nõu.

Saksa firmas GEWA toodetud kontrabass, mida ka kontserdil näha võis, maksab 2525 eurot. Kontrabassi jaoks oli varem toetust saadud üleriigilise projekti “Igale lapsele oma pill” kaudu. Samuti andsid oma panuse annetajad ja ka muusikakool ise.

Nõu sõnul on uus kontrabass väga hea kvaliteediga ja mitte just kõige odavam. Ta selgitas, et muusikariistadel sõltuvad hinnad paljuski eesmärgist. “Profipillid on tunduvalt kallimad, aga meie oma on selline väga tubli õpilasemudel,” lisas ta. Nõu märkis, et praeguse seisuga on teada kaks õpilast, kes uuel kontrabassil harjutama hakkavad.

Vana, üsnagi nigelas seisus kontrabassi saatus on veel lahtine. Martti Nõu arvas, et ilmselt tuleks see mõne meistri juurde viia, kes oskaks paremini otsustada, kas selle eluiga on mõttekas pikendada või mitte.

Muusikakooli direktor selgitas, et ta läks natuke riski peale välja ja laskis pilli juba 3. novembriks Orissaarde toimetada. Tema arvutuste järgi pidanuks kontserti vajaliku raha kokkusaamiseks külastama veidi üle 110 inimese. “Mulle tundus, et programmi arvestades on väga reaalne see rahvas sinna saali saada,” märkis Nõu, tuues välja, et peaesineja oli projekti patroon Jaan Tätte ja reklaami sai tehtud nii Orissaares kohapeal kui ka Saaremaa meedias.

Lisaks Jaan Tättele astusid Orissaare kultuurimaja laval üles Meeme Saareväli kontrabassil, lauljad Helen Oll ja Raahel Ränk, kõhutantsijad Liisbet ja Anne Kakko, klaveril Kairit Levit, Merilin Nõu ja Monika Kipper ning Katariina Keerd klarnetiga. Esinejate seas olid ka rahvatantsurühm Viirelind ja Orissaare lasteaia rahvatantsurühm (juhendaja Anne Keerd), ansamblid Kannelnaised ja Ehaviir ning Mihkel Mereäär. Esines ka Martti Nõu ise.

Direktor Nõu märkis, et algselt oli kontserdi pikkuseks plaanitud poolteist tundi, kuid lõpuks kestis see ikkagi kaks tundi. “Palju-palju esinejaid oli ja kava sai lõpuks väga mitmekesine,” tõdes Nõu. Kõige suurem katsumus oli kontsert kontrabassimängija Meeme Saarevälja jaoks, kes oli koos oma kontrabassiga seatud lava keskele ja kelle ümber ülejäänud kordamööda esinesid. “Ta sai väga hästi hakkama,” kiitis Nõu ja lisas, et prooviaega jäi kogenud muusikul tegelikult väga napilt.

Print Friendly, PDF & Email