Kaarma kooli elu sisse!

ELU SISSE: Vasakult Pilleliis Leemet, Glaudia Vahter, Kadri Järvalt, Merle Simmer, Lukreezia Kajak. MERIKE LIPU

ELU SISSE: Vasakult Pilleliis Leemet, Glaudia Vahter, Kadri Järvalt, Merle Simmer, Lukreezia Kajak.
MERIKE LIPU

Viimase aasta jooksul on erinevatel koolitustel ja ümarlaudadel korduvalt juttu olnud tõsiasjast, et meil Saaremaal ei ole mitte ühtegi püsilaagri paika.

Veidi enam kui kuu aega tagasi endises Kaarma koolihoones käies ja neid ruume üle vaadates võis heal meelel tõdeda, et see paik on laagriks igati sobiv ning kindel siht saigi silme ette. Loomulikult oli seal endiste aegade hõngu, vana inventari ja paras kogus tolmu, kuid suur osa majast on ju remonditud.

Ühiselt sai otsustatud, et nii palju kui võimalik, teevad noored hoone ettevalmistamiseks ise ära. Selleks on põhjuseid mitu: esiteks on noorte laagripaiga arendamisel noorte endi tegutsemine igati asjakohane, teiseks on noored nii loovad ja leidlikud, et seda potentsiaali mitte kasutada oleks lausa patt, ja kolmandaks aitavad selle tarbeks läbiviidavad minilaagrid majja juba praegu noorte kilkeid tuua.

Kaheks koolivaheaja päevaks kogusin ma kokku pundi noori, et teha esimesed reaalsed sammud meie suure eesmärgi nimel. Kui Kaarma koolihoonesse jõudsime, ootasid meid ees alati rõõmsameelne ja tragi maja perenaine Tiiu ja suur roheline konteiner. Niipea, kui tiir majapeal tehtud, oli selge – nii suur ja hea energiaga maja ei peaks kindlasti tühjana seisma, hakkame pihta!

Järgneva pooleteise päeva jooksul vedasime ja sorteerisime vanu õpikuid, pabereid, toole-laudu, tehnikat ja muud inventari. Lisaks tööle loomulikult kokkasime, sõime, mängisime ja olime muidu muhedad. Peale kõige muu oli meie seal saalis veedetud öö sügiseselt tormine ja vihmane ning vastu klaasist otsaseina ja plekki sabistav vihm ja puulehed tekitasid nii mõnegi jaoks huvitavaid hääli ning hoidsid meid ärevil.

On uskumatu, kui kiirelt võib tekkida side ühe veel hiljuti täiesti võõra majaga. Pärast õhtusööki kõrvalmajast tulles ja koolimaja vaadates oli kuidagi eriliselt hea tunne, et ruumides tuled põlevad ja elu on sees. Usun, et see maja ongi loodud, olemaks täidetud laste, noorte ja positiivse energiaga.

Ideid maja värskendamiseks ja kasutamiseks on palju ning neid tuleb mitmest suunast. Juba järgmisel suvel loodame noori just seal Nõmme külas endises Kaarma koolihoones vastu võtta ja korraldada neile kolme kuu jooksul mitu toredat laagrivahetust.

Aitäh kõigile aktsioonis osalejatele ja suure töö ärategijatele Pilleliis Leemetile, Glaudia Vahterile, Brita Mungale, Lukreezia Kajakule, Kadri Järvaltile, Sander Rosinale, Gen Martinile ja Henri Paedile!

Merle Simmer, noorsootöötaja

 

Print Friendly, PDF & Email