Ida-Virumaa koolijuhtide õppevisiit Saaremaale

Foto: ANNE ENDJÄRV

Foto: ANNE ENDJÄRV

SA Innove korraldas ESF programmi “Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008–2014” raames Ida-Virumaa koolijuhtidele õppevisiidi Saaremaale, tutvuti Lääne-Saare valla ja Kuressaare linna hariduselu korraldusega.

Ida-Viru koolijuhtide “dessant” maabus 26. oktoobril kl 9 ja 10 vahel õnnelikult Muhu saarel. Tunniajalise lühipeatuse – paikvaatlus ja värskete jõudude järeleootamine – järel asuti teele Lääne-Saare valda.

Esimesena “vallutati” Aste põhikool, kus meid ülitoredasti vastu võeti ja kohe söögilauda istutati. Kosutava lõunasöögi ajal esitlesid koolipoisid Rasmus ja Martin meie toredale koolijuhtide meeskonnale kooli tutvustavat powerpointshow’d. Aste koolijuht tegi meile väikeses, alles 2-aastases koolimajas ekskursiooni. Lõpetuseks tegi ca 70-nene IT-poiss meile superlaheda ülevaate IT-keskkondade kasutamisvõimalustest koolis.

Astest kulges meie bussirännak edasi Kärla põhikooli ja sealt Lümanda väiksesse ajaloolises majas asuvasse kooli. Tihe õppevisiidipäev lõppes Lümanda koolis ümarlauaga teemal “Koolivõrgu ümberkorraldused käsikäes halduskorraldusega Lääne-Saare vallas”. Väga asjalik mõttevahetus oli, hea oli kuulata inimesi, kes teavad, millest nad räägivad…

Teise päeva “vallutusretk” algas  Saaremaa ühisgümnaasiumis ja lõppes Kuressaare gümnaasiumis. Kaks SUURT tutvustasid oma “lahingustrateegiaid”, mis ühte asja ajades teineteisest päris palju erinesid. Meeldiv oli näha, et pikk staaž koolijuhina ei ole tingimata see, mis sära koolijuhi silmas kustutada võib. Kui inimene teeb seda, millest ta hoolib, on tal motivatsiooni, jätkamaks seda 20 aastat ja kauemgi. Ja see on äge! Jõudu, Viljar ja Toomas!  Aitäh mõttevahetuse eest ka Kuressaare linnapeale ja haridusnõunikule, kes meiega kokkusaamist oluliseks pidasid ning Kuressaare ja Saaremaa meile n-ö lähemale tõid.

Ida-Viru koolijuhtide nimel Arno Kaseniit ja Heidi Uustalu

 

Print Friendly, PDF & Email