SPIK loodab luua maakonna invatranspordisüsteemi (1)

Saare maakonnas on kavas luua invatranspordisüsteem, et tagada tõrgeteta toimiv teenus kõigile abivajajaile.

Saaremaa puuetega inimeste koda (SPIK) soovib Kodanikuühiskonna sihtkapitali rahastatava projekti raames luua koostöövõrgustiku, mille otsesed partnerid on Saaremaa omavalitsuste liit (SOL), OÜ Tehtal, Saare maavalitsus ja Lääne-Saare vald.

Reedel toimus SPIK-is arutelu, millest võtsid osa ka Saaremaa arenduskeskuse esindaja Piret Pihel, linnavolikogu liige Jaanis Prii, riigikogu liige Kalle Laanet ja Prestit OÜ esindaja Anu Tanila.

Põhivõrgustiku liikmete esimese kokkusaamise kaks olulisemat, lahendust vajavat teemat olid transporditeenuse hinna kujundamine ja logistika, millega tarbijad rahule jääksid.

Koosolekul osalenud leidsid, et võrgustikku tuleks kaasata ka teisi partnereid, näiteks valdu, haiglaid, teisi invatransporditeenuste osutajaid ja tööandjaid, kes soovivad kasutada ratastoolitranspordi teenust.

“Kui võrgustik ja kokkulepped on olemas, asi see sõidukid käima panna pole,” leidis SPIK-i juhataja Veronika Allas. “Hinna kujundamisel seisab meil aga ees suur töö valdadega.”

Kalle Laaneti sõnul oli ta arutelule kutset saades pisut üllatunud. “Muidugi ma läksin – ehk saan nõu ja jõuga abiks olla,” lausus ta.

Allase sõnul sai SPIK mullu invabussi neile eraldatud 35 000 euro eest just Laaneti abiga. “Vaevalt me temata selle sõiduki sellise hinnaga saanud oleks,” arvas Allas.

Laanet tunnistas, et kui Saaremaa puuetega inimeste koda sai mullu invasõiduki soetamiseks toetust riigieelarve menetluse käigus, oli temal tõesti oma osa selles, et SPIK sõiduki selle raha eest kätte saaks.

Veronika Allas avaldas lootust, et projekti lõpuks on invatranspordi logistika paika pandud. “Meie eesmärk on ju, et tervet maakonda kataks võrgustik, kuhu on kaasatud nii meie kui ka teised invabussid, sest neid on ju peale meie oma veel,” rääkis Allas. “Ei ole ju mõtet, et Kuressaarest sõidaks buss Orissaarde, kui mõni buss on seal hoopis lähemal.”

Print Friendly, PDF & Email