Lätlased tahavad Saaremaa ettevõtjatega elavamat koostööd (1)

Läinud kuu lõpul väisasid Kuressaaret Talsi regiooni esindajad Lätist. Muu hulgas oli külaskäigu eesmärk suhteid soojendada ja koostööd elavdada. Selleks kohtuti ka Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) esindajatega.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Agne Peetersoo rääkis, et maavalitsusel on Talsi regiooniga pikaaegne sõprusleping, mida suvel Talsis pikendati. Seal lepiti kokku ka Saaremaa ja Talsi ettevõtjate koostöö elavdamises. Sestap külalised Talsist siin käisidki. Jutuks oli ka võimalus, et järgmisel suvel toimuvatele Talsi päevadele läheb Saare maavanem koos Saaremaa ettevõtjate delegatsiooniga.

Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuse liikme Villu Vatsfeldi sõnul kohtusid SEL-i juhatuse esindajad Talsi regiooni delegatsiooniga külaliste ettepanekul. Kohtumise eesmärgiks oli võimaluste kaalumine kahe piirkonna ettevõtlusalaste suhete taastamiseks ja tihendamiseks.

“Viimastel kümnenditel on Saare maakonna ja Talsi regiooni vahel toimunud regulaarne suhtlemine kultuuri ja ühistegevuse valdkonnas, kuid ettevõtjate suhted on soiku jäänud,” märkis Vatsfeld.

Kuna Talsis on ettevõtluses sarnaselt Saaremaaga olulisel kohal piimatööstus, põllumajandus, metsandus, puidutöötlemine ja mööblitootmine, leiti kohtumisel piisavalt palju potentsiaalseid ühiseid huvisid. Lisaks oli kõne all võimalike kontaktide loomine Euroopa Liidu rahastatava Eesti-Läti koostööprogrammi projektide elluviimiseks.

Villu Vatsfeld ütles, et kuna ka lätlastel on toimiv kohalike ettevõtjate ühendus, nagu meie SEL, lepiti kokku, et esimesel sobival võimalusel saab teoks nende kahe ühenduse kohtumine.

Print Friendly, PDF & Email