KredEx teeb saare noored tööandjatega tuttavaks

KredEx alustab 9.–12. klasside õpilastele mõeldud karjääriretkedega, mille eesmärk on tutvustada noortele piirkonna tööandjaid. Karjääriretked toimuvad ka Saaremaal.

Karjääriretked võimaldavad omandada uusi teadmisi ja kogemusi ettevõtetes otse keset igapäevatööd. Ühe päeva jooksul külastatakse ühes maakonnas kolme-nelja tootmisettevõtet. Õpilased saavad tootmistegevust jälgida ja seal, kus võimalik, ka ise käed külge panna.

Projektis osaleb ligi 30 ettevõtet üle Eesti. KredExi kommunikatsioonijuht Tarmo Seliste ütles, et Saaremaa noored viiakse Karja pagariärisse, Sandla Puitu ja Õun Drinks’i tööstusse.

Retkest osasaamiseks on koolidele avatud sooviavalduste voor. 9.–12. klasside taotlusi karjääriretkel osalemiseks oodatakse 4. novembrini aadressil ekskursioon@kredex.ee. Taotluses tuleb põhjendada, miks ekskursioon huvi pakub ning kuidas plaanitakse karjääriretkedel omandatut edasi jagada või koolitöös rakendada.

“Tänaseks on huvi üles näidanud Kuressaare koolid, ent ootame, et ka teised Saaremaa koolid endast märku annavad ja ekskursioonisoovi edastavad,” julgustas Seliste koole aktiivselt karjääriretkedele registreeruma.

Karjääriretked toimuvad novembri viimasel nädalal. KredExi karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu Euroopa Liit.

Print Friendly, PDF & Email