Linnateatri direktorina jätkab Piret Rauk (4)

PIRET RAUK: “Tahan jätkata, sest mulle läheb see teater korda.” SANDER ILVEST

PIRET RAUK: “Tahan jätkata, sest mulle läheb see teater korda.”
SANDER ILVEST

Linnavalitsuse eilsel istungil nimetati järgnevaks viieks aastaks Kuressaare linnateatri direktoriks Piret Rauk.

Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas ütles Saarte Häälele, et linnateatri arengus on toimunud edasiviivad muutused ja seda eriti just viimase viie aasta jooksul.

“Aasta-aastalt on teater suutnud aina rohkem omatulu teenida, mis omakorda on võimaldanud koostöös linnavalitsusega parandada linnateatri tehnilist baasi ja pakutavaid teenuseid,” lisas ta. Jalakas tõi veel välja, et linnateater on stabiilselt pakkunud hästi valitud repertuaari, kaasates Eestis tunnustatud lavastajaid ja tippnäitlejaid.

“Nõustun komisjoni liikme Jaak Alliku arvamusega, et kümne viimase aastaga on senise direktori juhtimisel Kuressaare Linnateatrist saanud vanemate ja suuremate maakonnalinnade teatritega võrdväärne ja austusväärne tegija Eesti teatrimaastikul,” kiitis Heli Jalakas Piret Rauga tööd.

Kuressaare abilinnapea Tiia Leppik märkis, et linnateater on Piret Rauga juhtimisel leidnud oma näo ja saavutanud vaatamata oma väiksusele kvaliteedi ja tuntuse.

Kuressaare linnateatri direktor Piret Rauk ise ütles, et tema visioon teatri tuleviku osas on kirja pandud teatri arengukavas aastateks 2015–2018. “Minu meelest on tegemist parima arengukavaga, mis meil üldse on olnud,” lisas ta.

Arengukavas on tema sõnul lähtutud reaalsest olukorrast ja midagi ebareaalset see ei sisalda. Rauk tõi välja, et praegune aasta on olnud teatri jaoks väga suurte muudatuste alguseks, pidades silmas asjaolu, et teatrisaal toimib üha enam ka kinosaalina. “See on väga suur muudatus ja väga keeruline,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email