Olerexi tanklasse tööle, miks ka mitte (10)

MAAPINNAST KÕRGEMAL: Olerexi vanemteenindaja Kairi Rosin näitab, et töö tanklas pole alati ainult tanklaruumes. IRINA MÄGI

MAAPINNAST KÕRGEMAL: Olerexi vanemteenindaja Kairi Rosin näitab, et töö tanklas pole alati ainult tanklaruumes.
IRINA MÄGI

Olerexi tanklasse otsitakse praegu kolme klienditeenindajat, neist kahte põhikohaga ja ühte lapsehoolduspuhkuse aegseks asendajaks.

Olerexi personalijuht Kristel Ansaar ütles, et tanklasse tööle kandideerijalt ootavad nad eelkõige rõõmsat ellusuhtumist. Ansaare sõnul ei eelda nad eelneva töökogemuse olemasolu, kuna kuidagi peavad ka noored töökogemuse saama ja see ametikoht on just noortele suurepärane võimalus ennast proovile panna.

“Küll aga peame oluliseks kesk- või keskeri-hariduse olemasolu, väga head eesti keele oskust ja kasuks tuleb suhtlustasemel vene, inglise või soome keele oskus,” loetles Ansaar. “Isikuomadustest võiks veel lisada iseseisvuse, väga hea suhtlemisoskuse, aususe, täpsuse, pingetaluvuse ning orienteerituse meeskonnatööle ja müügitööle.”

Regioonijuht Andrus Rahu sõnul on peamine eeldus tööle saamiseks, et inimene tahab seda tööd teha. Siis pole tanklas töötamises keerulist midagi. Samas on töö tema kinnitusel mitmekülgne: klientide teenindamine, toiduvalmistamine, kauba vastuvõtmine ja väljapanek, heakorra jälgimine, arvete sisestamine, sularaha käitlemine, haagise rendilepingute täitmine ja kindlustuse müük. “Oluline on see, et töötaja suudaks kiirelt ühelt tegevuselt teisele lülituda,” tähendas ta.

Töö tanklas on graafiku alusel ja vahetus kestab 12 tundi. Päeval on tööl kaks klienditeenindajat ja vanemklienditeenindaja.

Öösiti ollakse Rahu sõnul tööl kahekesi ja peamine on siis ettevalmistused hommikuse vahetuse jaoks. “Öösiti, kui kliente on vähem, saab rohkem tähelepanu pöörata kauba väljapanekule ja toitlustusega seonduva ettevalmistamisele,” selgitas ta.

Kristel Ansaare kinnitusel on klienditeenindaja palk korralik. Makstakse põhitöötasu, millele lisanduvad tasemetasud ja lisamüügi boonus. “Töötasu ülemist piiri ette seatud ei ole, töökal inimesel on võimalik teenida enam, kui teenib kõrgharidusega spetsialist-kontoritöötaja.”

Andrus Rahu andmeil on Kuressaare teenindusjaamas praegu 12 töötajat. Kollektiiv on ühtehoidev ja enamikus naistest koosnevas seltskonnas töötab ka üks noormees.

“Siinkohal ongi suurepärane võimalus julgustada ka noormehi kandideerima,” lisas Kristel Ansaar. Harjumaal on tema sõnul mitmes tanklas neidusid ja noormehi juba pooleks.

Regioonijuhi sõnutsi korraldatakse ettevõttes kaks korda aastas kõikidele töötajatele ühis­üritusi, milleks on “Avalöök” ja “Suvepäevad”.

Olerex on tegutsenud oma nime all Kuressaares juba 14 aastat. Rahu sõnul on nad Saaremaal aina arenenud ja kasvanud, täiustunud on nii kauba kui ka teenuste valik. “Eelmisel suvel ehitasime tankla veel suuremaks. Nüüd on meil Saaremaa suurim ja moodsaim täisteenindusjaam.”

Print Friendly, PDF & Email